1046 (646) 2012-04-06 - 2012-04-12

Wielkanoc w Gdyni

Gdynianom i Przyjaciołom naszego Miasta

życzymy,

by zbliżające się Święta Wielkiej Nocy
były czasem serdecznych, rodzinnych spotkań w nastroju nadziei i z wiarą w potęgę dobra,
które zawsze zwycięża

Przewodniczący Rady Miasta    Prezydent Gdyni
Stanisław Szwabski     Wojciech Szczurek


Śniadanie Wielkanocne

Tradycyjnie już OO. Franciszkanie i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wraz z wolontariuszami zapraszają wszystkie osoby samotne i potrzebujące na Śniadanie Wielkanocne, które rozpocznie się o godzinie 8.00 w niedzielę wielkanocną (8 kwietnia) w dolnym kościele OO. Franciszkanów (ul. Ujejskiego 40).
Na stole wielkanocnym znajdą się oczywiście świąteczne potrawy, m.in.: żurek, bigos, sałatka jarzynowa, galaretka z kurczaka, wędliny, jaja i ćwikła oraz ciasta.
W przygotowaniach pomoże grupa 100 wolontariuszy. Organizatorzy spodziewają się nawet tysiąca gości.

Komunikacja miejska w święta

W dniach 5 - 10 kwietnia 2012 r., komunikacja miejska organizowana przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni funkcjonować będzie według zmienionych zasad:
- 5 - 6 kwietnia 2012 r. (Wielki Czwartek i Wielki Piątek) - komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładów jazdy ważnych w dni powszednie wolne od nauki szkolnej. Nie funkcjonuje linia autobusowa 244;
- 7 kwietnia 2012 r. (Wielka Sobota) - komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładów jazdy ważnych w soboty. Uruchomiony zostaje dodatkowy kurs autobusu linii 105 z Cmentarza Komunalnego w Kosakowie do Gdyni o godz. 10.45;
- 8 - 9 kwietnia 2012 r. (Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny). Komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładów jazdy ważnych w niedziele i święta.
- 10 kwietnia 2012 r. (wtorek) - komunikacja miejska funkcjonuje według rozkładów jazdy ważnych w dni powszednie wolne od nauki szkolnej. Nie funkcjonuje linia autobusowa 244.
Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.zkmgdynia.pl/.