1048 (648) 2012-04-20 - 2012-04-26

Dokumentalny film „Lekarze”

17 kwietnia 2012 r. w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera"(ul. Zawiszy Czarnego 1) odbędzie się pokaz filmu Tomasza Wolskiego „Lekarze". Początek o godz. 18.00.

Autor filmu został nagrodzony Złotą Żabą w Konkursie Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych, Camerimage 2011.
 
Wstęp wolny.

Tomasz Wolski specjalizuje się w kinie dokumentalnym. „Lekarze" (80') to jego kolejny film wyróżniany i nagradzany w konkursach i na festiwalach. Wolski przez kilka miesięcy towarzyszył lekarzom Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II podczas codziennej pracy. Jest również autorem zdjęć do „Lekarzy" i za nie otrzymał Złotą Żabę na Camerimage Plus 2011.

Tomasz Wolski urodził się w Gdyni. Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kurs dokumentalny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy kończył pod kierunkiem Marcela Łozińskiego, Jacka Bławuta, Jacka Petryckiego i Katarzyny Maciejko - Kowalczyk. Dwukrotnie brał udział w warsztatach filmowych Berlinale Talent Campus. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Młoda Polska oraz Twórczego Stypendium Miasta Krakowa. Autor filmów: „Klinika", „Szczęściarze", „Złota Rybka", „H2O", „Aktorzy", „Powoli", „Lekarze". 

ikona