1048 (648) 2012-04-20 - 2012-04-26

Drzewka i owoce na Dzień Ziemi

Już po raz kolejny obchodzić będziemy Dzień Ziemi. 22 kwietnia 2012 r. w Parku Kolibki w Gdyni odbędzie się akcja „Drzewko za makulaturę", organizowana wspólnie przez nasze miasto i Dziennik Bałtycki. W godz. 11.00 - 15.00 każda osoba, która przyniesie
5 kg makulatury wraz ze specjalnym kuponem wyciętym z „Dziennika Bałtyckiego", otrzyma sadzonkę drzewa lub krzewu w prezencie.

Także 22 kwietnia 2012 r. Centrum Wychowania Morskiego w Gdyni, ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski oraz Program REKARTON zapraszają na Skwer Kościuszki, gdzie zostanie przeprowadzona akcja pt. „Recycling daje owoce".
Ekologiczna idea akcji jest prosta i odbywa się równocześnie w całej Polsce. W zamian za zużyte i sprasowane kartony każdy otrzyma garść owoców. Dodatkowo weźmie udział w powstaniu modelu legendarnego żaglowca „Zawisza Czarny", który w całości będzie się składał z przyniesionych kartonów oraz będzie miał niecodzienną okazję zwiedzenia żaglowca.
Jeżeli nie jest Ci obca kultura segregacji odpadów, chcesz się przyczynić do jej popularyzacji, a do tego lubisz dobrą zabawę, przyjdź na Skwer Kościuszki i zabierz ze sobą całe zapasy wcześniej zgromadzonych kartonów. Organizatorzy zapraszają od godz. 11.00 do 17.00 przy fontannie.

Szczegóły akcji: www.cwm.zhp.pl, www.cycling-recycling.eu. 

ikona