1048 (648) 2012-04-20 - 2012-04-26

Laureaci konkursu „Wiedzy o Regionie”

12 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni odbył się finał I Międzyszkolnego Konkursu „Wiedza o Regionie". Celem było poszerzanie wiedzy młodzieży w zakresie edukacji regionalnej, a w szczególności poznanie własnego regionu i jego dziedzictwa kulturowego, pogłębienie więzi z regionem i środowiskiem lokalnym, a także uświadomienie konieczności udziału w życiu regionu i kraju.
Patronat naukowy nad konkursem objęła Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie.
Prezentacje oceniało jury, w składzie:
Przewodniczący jury: dr Piotr Lorkowski - dziekan Europejskiej Szkoły Wyższej w Sopocie; członkowie jury: mgr Jolanta Głodowska - nauczyciel historii i języka kaszubskiego w Szkole Podstawowej nr 26 w Gdyni; Marek Rusztyn - absolwent WSM, hotelarz, gastronomik i żywieniowiec; Dawid Ochab - projektant stron www.
Zwycięzcą konkursu została uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wejherowie - Marta Czerwionke. Drugie miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni - Michalina Kantecka. Natomiast na trzeciej pozycji znalazła się uczennica XX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku - Anna Sowińska. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, które zasponsorowane zostały przez Europejską Szkołę Wyższą w Sopocie, Urząd Miasta Gdyni oraz Firmę „MARK" - producenta odzieży szkolnej. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy. 

ikona