1048 (648) 2012-04-20 - 2012-04-26

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni - Redłowie, tel. 58 622 25 52. Jest otwarte w godz. 11.00 - 17.00, w weekendy w godz.11.00 -14.00. Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym.
Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna.
Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku - 60 zł, psy powyżej ½ roku - 80 zł, psy w typie psa rasowego - 150 zł, psy rasowe z rodowodem - 350 zł, psy powyżej 8 lat - 30 zł, koty do ½ roku - 40 zł, koty powyżej ½ roku - 80 zł.

Z Ciapkowa do ludzi - Ząbek


Ząbek - wyjątkowo ciekawski i towarzyski, 4 - letni, wykastrowany kocurek. Gdy przekracza się próg kociarni, Ząbek już czeka, żeby się przywitać i zapytać: „Co teraz będziesz robić?". Wszędzie go pełno. Musi zajrzeć w każdy kąt, wszystko powąchać. Ociera się o nogi, domaga pieszczot. Idealny kompan dla kogoś, kto szuka kota - kumpla. Dla zwierzaka o takim charakterze nie byłoby trudno znaleźć nowego domu, gdyby nie... no właśnie! Ząbek kiedyś przeżył straszny wypadek. Najprawdopodobniej spadł z dużej wysokości. Do schroniska trafił wycieńczony, ze źle zrośniętą żuchwą i wybitymi zębami. To dlatego kotkowi wystaje języczek z mordki. Niestety, to nie tylko mankament urody. Ząbek mocno się ślini i brudzi przy jedzeniu. Czy znajdzie się ktoś kto spojrzy na Ząbka sercem i będzie gotów w zamian za prawdziwą kocią miłość, znieść drobne niedogodności?

ikona