1053 (653) 2012-06-01 - 2012-06-07

Dach dla kibica

W związku z zbliżającym się ogromnym wydarzeniem, jakim jest Euro 2012, ceny w wielu hotelach i pensjonatach znacznie poszły w górę. Utrudnia to części zainteresowanych mistrzostwami znalezienie noclegu, zwłaszcza tym z mniej zasobnym portfelem. Projekt „Dach dla kibica", zachęca do organizacji noclegów dla kibiców. Jest całkowicie niekomercyjny i ma na celu pomoc mniej zamożnym, którzy chcą zobaczyć Mistrzostwa Europy. Akcja ma na celu zbliżenie do siebie ludzi z Polski jak i zagranicy, ukazanie kraju jako gościnnego gospodarza. Istotnym aspektem jest także umożliwienie większej ilości kibiców na udział w Euro 2012. Udział w projekcie mogą wziąć zarówno osoby prywatne jak i organizacje, czy stowarzyszenia. Wszyscy chętni mogą zamieścić swoją ofertę na stronie www.dachdlakibica.net . W grę wchodzą noclegi za drobną opłatą, jak i te całkowicie darmowe. O wszelkich warunkach pobytu decydują tylko osoby zainteresowane projektem.
Projekt realizowany przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Institut fur Fußball und Gesellschaft oraz Fundację Roberta Boscha.
Jak twierdzą organizatorzy, „Dach dla kibica" daje wiele korzyści. Pozwala na przełamanie stereotypów obraz kraju, daje możliwość polepszenia znajomości języków obcych oraz zaczerpnięcia czegoś nowego od innych kultur.
Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.dachdlakibica.net oraz www.bedandfans.net. 

ikona