1053 (653) 2012-06-01 - 2012-06-07

Kulturalne podarunki dla Chińczyków

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria" zaprasza na przedstawienie pt. „Futro", które jest zwieńczeniem projektu Kulturalne podarunki realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Młodzież w działaniu.

Przedstawienie zostanie wystawione 4.06.2012 r. o godzinie 15.00 w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni.
Celem projektu jest integracja grupy studentów z Chin z grupą Polaków. W ramach projektu prowadzone były warsztaty na temat odmienności kulturowej Polski i Chin, na temat tradycji chińskich i wiele spotkań integracyjnych. Były one przygotowaniem do zadania, które czekało grupę polsko-chińską: wystawienie przedstawienia teatralnego. Warsztaty teatralne odbywały się pod okiem aktora-reżysera. W przedstawieniu przeplatają się elementy polskiej i chińskiej kultury. To niezwykłe połączenie powoduje, że przedstawienie „Futro" jest jedyne w swoim rodzaju!

Ważnym elementem przedstawień będzie prośba do odbiorców o przekazanie studentom z Chin „podarunków kulturalnych". Podarunkami tymi mogą być ciekawe książki w języku polskim, filmy DVD polskie lub z polskim tłumaczeniem itp. (nie chodzi tu o nowe książki czy filmy, ale przekazanie np. jednej pozycji ze swojej domowej biblioteczki). Zorganizowany będzie punkt zbiórki tych podarunków na uniwersytecie i WSAIB oraz w biurze wolontariatu „Flandrii". Na podarunkach można zamieścić miłą dedykację dla Chińczyków. Podarunki od Polaków zostaną przekazane studentom z Chin jako pamiątki pobytu w Polsce.

Na spektakl wstęp wolny.  

ikona