1053 (653) 2012-06-01 - 2012-06-07

Obejrzyj miasto w 30 sekund

Nagroda główna w konkursie „Gdynia w 30 sekund" już w rękach zwycięzcy. iPhone'a 4s Kacprowi Banaszczykowi, autorowi filmu „Najważniejsze cechy Gdyni. Od wioski rybackiej do miasta biznesu", wręczył prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Uczestnicy konkursu „Dziennika Bałtyckiego" oraz serwisu Gdynia.naszemiasto.pl, organizowanego wspólnie z Miastem Gdynia, mieli za zadanie nakręcić za pomocą telefonu komórkowego maksymalnie 30-sekundowy film o mieście. Mogli pokazać codzienne życie - wybrane miejsce, sytuację lub wydarzenie, które jest charakterystyczne dla Gdyni i dobrze oddaje klimat miasta lub też zaaranżować krótką scenkę z udziałem znajomych.
- Długo myśleliśmy nad koncepcją, bo ciężko jest przedstawić Gdynię w tak krótkim czasie jak 30 sekund. Postanowiliśmy pokazać to, jak miasto powstawało, w formie żartu, ponieważ to wydawało się nam najłatwiejsze i zarazem najciekawsze. Ważne też było miejsce i tło filmu - podkreślił Kacper Banaszczyk, który nagrodę odebrał wraz z kolegami.
W konkursie wyróżnieni zostali także Łukasz Stramek za film „Przystań jachtowa" oraz Adam Szulecki za „Podróż do domu".
Zwycięski film można obejrzeć na stronie internetowej: http://gdynia.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1416307,gdynia-rozstrzygniecie-konkursu-gdynia-w-30-sekund,id,t.html#6586b626cd9f1e56,1,3,4. 

ikona