1053 (653) 2012-06-01 - 2012-06-07

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- od 3 czerwca do 2 września 2012 r. - „Gabriela Zapolska. Zbuntowany talent". Wystawa zorganizowana przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w warszawie wspólnie z Muzeum Teatralnym w Warszawie. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza Państwa na spotkanie z Gabrielą Zapolską - niezwykle barwną i nietuzinkową osobowością schyłku XIX i początku XX wieku. Bohaterka naszej wystawy, nie licząc się z normami obowiązującymi w jej sferze, z determinacją walczyła o swoje miejsce na scenie i pozycję w literaturze. Zapraszamy do Muzeum Miasta Gdyni na wystawę, dzięki której można przenieść się w świat przełomu wieku XIX i XX, w świat stylowych mebli, wspaniałych fotografii, pięknych sukien, strojnych kapeluszy, biżuterii, puzderek bibelotów. W magiczny świat teatru, sztuki i literatury sprzed ponad stu lat;
- do 30 czerwca 2012 r. - wystawa „Jerzy Kawalerowicz. Malarz X Muzy";
- do 30 czerwca 2012 r. - wystawa „Jerzy Hoffman. Kino z historią w tle";
- do 1 lipca 2012 r. - wystawa „Adela Szwaja. Malarstwo". Spotkanie z malarstwem Adeli Szwaji nie pozostawia widza obojętnym. Tak wiele jest w nim przykuwającego wzrok optymizmu, siły życia, kosmicznej niemal energii. To zasługa przede wszystkim dwóch głównych fascynacji artystki - światła i wibrującego koloru. Wystawa, którą przygotowało Muzeum Miasta Gdyni, daje możliwość zapoznania się z obszernym przekrojem twórczych dokonań Adeli Szwaji;
- do 29.12.2012 r. - wystawa „Ginące zawody" („Domek Abrahama", ul. Starowiejska 30). Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Do 13 czerwca 2012 r. w Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych - ul. 3 Maja 27/31 eksponowana jest wystawa malarstwa Maryli Dobke pn. „Moje Kolory". Autorka prac jest amatorką. Czuje potrzebę tworzenia, utrwalając swe marzenia na płótnie. Maluje od ośmiu lat, najchętniej martwą naturę, kwiaty i pejzaże przy użyciu różnej techniki (olej, pastel). Od 5 lat uczestniczy w warsztatach prowadzonych pod kierunkiem artysty malarza Andrzeja Sobieraja. Prace Maryli Dobke prezentowane były na kilkunastu wystawach zbiorowych oraz kilku indywidualnych.
***
Do 5 czerwca 2012 r. w godz. 12.00 - 18.00 w galerii/pracowni afe (ul. Narcyzowa 12 A) oglądać można wystawę rzeźb (drewno/kamień) Sławomira Smyka. Tel. 697 587 968.  
***
Do końca czerwca w Ośrodku Kultury Kaszubsko-Pomorskiej w Gdyni (Filia nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej) przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 można oglądać wystawę rękodzieła kaszubskiego Alicji i Karoliny Serkowskich - „Matka i Córka". Ekspozycja prezentuje kilkadziesiąt obrazów na szkle i rzeźb. Wystawę można odwiedzać w następujące dni: poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30 - 19.00.
Wstęp wolny.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Alka Osady „Obrazy i szkice" do lokalu artystycznego „TYGIEL" w Gdyni przy ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV) do 20 czerwca 2012 r.
Wstęp wolny.
Alojzy Alek Osada - studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w latach 1965 -70. Krajobraz, natura oraz kobiety są najczęściej malarską inspiracją artysty. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Finlandii, Szwajcarii i USA. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Historii Miasta Gdańska oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Tel. kontaktowy: 58 622 33 11, 696 023 935. Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia. Więcej informacji na stronie internetowej: www.eraartprofile.pl.
***
Caffe Anioł zaprasza na wystawę obrazów EMOCJE do 22 czerwca 2012 r. zwieńczoną finsażem 22 czerwca o godz. 18.00. Autorem wystawy jest Mirosław Jeske-Stock - romantyczny matematyk i człowiek renesansu...
Maluje temperą i mieszanymi technikami na płótnie, drewnie, szkle i płycie pilśniowej. Tematem obrazów będą EMOCJE i wszystko co jest z nimi związane, zamknięte w delikatnych, pastelowych kolorach. Wstęp wolny. 
***
Galeria Towarszystwa Miłośników Gdyni przy ul. Władysława IV 51 zaprasza na wernisaż malarstwa „Akty i Portrety" autorstwa Jolanty Krause i Marii Sułkowskiej w dniu 5 czerwca 2012 r. o godz. 18.00.
***
AKWARIUM GALERIA SZTUKI w Centrum Rozrywki Gemini zaprasza na wystawę Joanny Kamirskiej - Niezgoda pt. „Zaczarowany świat". Wystawę można oglądać od 1.06 do 17.06.2012 r. (na parterze).
Joanna Kamirska - Niezgoda - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jerzego Zabłockiego w roku 1981. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, jest autorką kilku wystaw indywidualnych. Prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, min. w Muzeum Miasta Gdyni. Ważniejsze nagrody: nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w dziedzinie Malarstwa, nagroda Stowarzyszenia Artystów Wybrzeża Era Art.
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, ul. Morska 113, Grabówek zaprasza do oglądania wystawy „ArtSeniorzy prezentują: batik, gobelin, akwarela". Prace wykonane zostały na zajęciach artterapeutycznych pod kierunkiem Gabrieli Mizyk - Obryckiej w Klubie Osiedlowym Apteka.
Wystawa prezentowana do końca czerwca 2012 r.
Wstęp wolny. 

ikona