1053 (653) 2012-06-01 - 2012-06-07

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni - Redłowie, tel. 58 622 25 52. Jest otwarte w godz. 11.00 - 17.00, w weekendy w godz.11.00 -14.00. Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym.
Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna.
Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku - 60 zł, psy powyżej ½ roku - 80 zł, psy w typie psa rasowego - 150 zł, psy rasowe z rodowodem - 350 zł, psy powyżej 8 lat - 30 zł, koty do ½ roku - 40 zł, koty powyżej ½ roku - 80 zł.

Z Ciapkowa do ludzi- Raczek

Raczek - około 5 - letni psiak w typie pekińczyka. Jego ostatnie przeżycia można określić jako drogę przez mękę i zaniedbanie ze strony człowieka. Do schroniska trafił bardzo odwodniony i zaniedbany. Pies „przelewał się przez ręce". Prawdopodobnie był po wypadku komunikacyjnym. Prześwietlenia jednak nie wykazały żadnych złamań. Raczek był bardzo wycieńczony. Wiele starań, karmienie z ręki, głaskanie oraz próba stawiania go na nogi nie poszła na marne. Raczek zaczął chodzić!
Odleżyny i zanik mięśni to tylko kwestia czasu. Potrzebuje rehabilitacji i uwagi. Szukamy dla Raczka domu, w którym będzie mógł dojść do siebie i odzyskać siły. Wzruszające jest jak bardzo stara się iść za przewodnikiem i dotrzymać mu kroku. Wierzymy, że wspólnymi siłami się uda i dzięki Państwa pomocy pomożemy mu wrócić do zdrowia. On tak prosi o pomoc. Nie zawiedźmy go! 

ikona