Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1056 (656) 2012-06-22 - 2012-06-28

Przez Bałtyk - podróżuj bez samochodu

Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza przygotowała dwa 10-minutowe filmy w ramach projektu „Interface" promującego podróż przez Bałtyk bez samochodu. Oba poświęcone są miastom siostrzanym - Gdyni i Karlskronie.
Oba filmy są dostępne na stronie internetowej: www.gdansk.tvp.pl i www.gdynia.pl.
W obu miastach wiele się zmieniło, by podróż przez Bałtyk bez samochodu stała się wygodna i atrakcyjna. W Gdyni funkcjonuje specjalna linia autobusowa nr 570 (tzw. shuttle bus), która jest najszybszym sposobem dotarcia z centrum do terminalu promowego i z powrotem. W obu miastach informacja turystyczna dostępna jest w kilku językach. Oprócz wszelkich udogodnień, które czekają na niezmotoryzowanych turystów, filmy przedstawiają także czekające na nich atrakcje - szwedzkie szkiery, malowniczą Karlskronę i nowoczesną Gdynię.
Bohaterkom filmów: Monice i Ewelinie towarzyszy... animowana foka.
Projekt „Interface" służy popularyzacji transgranicznego ruchu pasażerskiego, stworzeniu wygodnej, taniej i przyjaznej dla środowiska alternatywy podróży w regionie Południowego Bałtyku.
Więcej o projekcie na stronie internetowej: www.interfaceproject.eu.