1057 (657) 2012-06-29 - 2012-07-05

Heineken Open’er Festival - 4-7 lipca 2012 r.

Polska i europejska publiczność dwukrotnie uznała Heineken Open'er Festival za Najlepszy Duży Festiwal. W tym roku, to wielkie muzyczne święto odbędzie się w dniach 4 - 7 lipca na lotnisku Gdynia - Kosakowo.
Wystąpią m.in.: The Kills, Bark, New Order, Tres.B, Yeasayer, The Ting Tings, Gogol Bordello, Justice, Bon Iver, a także Krzysztof Penderecki z Greenewoodem, Dry The River, Jamie Woon, The Maccabees i Jasie Ware, ekipa z Franz Ferdinand, M83, Public Enemy, The Mars Volta i The XX, Bat Fot Lashes, Friendly Fires i SBTRKT, oraz Janelle Monae.
Bilety w cenie: - 165 zł - jednodniowe, 370 zł - karnet 4-dniowy, 410 zł - karnet 4-dniowy z polem nam. 290 zł - karnet 2-dniowy, 330 zł - karnet 2-dniowy z polem nam. (6-7.07).
Bilety jednodniowe i karnety podlegają wymianie na identyfikatory w formie opaski.
Punkty wymiany biletów na opaski znajdują się przed wejściem na teren festiwalu (czynne od 4 lipca od godziny 13.00, w kolejne dni festiwalu od godz. 15.00). Dodatkowy punkt znajduje się przy dworcu Gdynia Główna (można tu wymienić wszystkie bilety poza biletami VIP i elektronicznymi oraz karnetami z polem namiotowym) - czynne od 3 lipca.
Do dyspozycji festiwalowiczów, przygotowano bezpłatne autobusy kursujące wahadłowo od dworca Gdynia Główna na Lotnisko Gdynia-Kosakowo (przystanek od ulicy Zielonej; kursy bez przerwy co kilka minut aż do zakończenia imprezy w danym dniu). Na teren festiwalu można dojechać również autobusami miejskimi linii 209 i 109 (Uwaga! Na te linie obowiązują miejskie bilety).
W tym roku, miasto Gdynia we współpracy z organizatortem Alter Art zapewnia specjalny bilet komunikacyjny trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej na Heineken Open'er Festival! W ALTERSKLEPIE można już kupić specjalny karnet SKM, który następnie wymieniasz na opaskę SKM w jednym z dwóch punktów na terenie festiwalu. W tym roku, opaska SKM upoważnia do darmowej jazdy na trasie ograniczonej stacjami Tczew i Wejherowo od 3 lipca od 12.00 do 8 lipca do 18.00.
KARNET SKM należy wymienić na opaskę SKM. Wymiana na opaski będzie możliwa:
- w punkcie wymiany biletów na opaski przy polu namiotowym czynnym od 3 lipca od godz. 12.00 do 6 lipca do godz. 22.00;
- w punktach wymiany biletów na opaski przed wejściem na teren festiwalu od strony Kossakowa oraz od strony Babich Dołów, oba punkty będą czynne od 4 lipca od godziny 13.00, w kolejne dni festiwalu od godz. 15.00.
Przy wymianie należy okazać 4 lub 2 dniową opaskę Heineken Open'er Festival 2012. Prosimy więc o wymienianie najpierw karnetu festiwalowego na opaskę, a w drugiej kolejności biletu SKM na opaskę.
W dniach 3.07 lub 4.07 KARNET SKM w wersji wydrukowanej, wraz z przedstawionym do wglądu dowodem tożsamości osoby wymienionej na nim z imienia i nazwiska, upoważnia do jednokrotnego przejazdu pociągiem SKM tylko w kierunku Gdynia Główna. Kolejne przejazdy będą możliwe tylko na podstawie opaski SKM i opaski Heineken Open'er Festival 2011. Obie opaski muszą być na przegubie ręki. Opaski zdjęte lub przecięte są nieważne.
Uwaga! W dniach od 4 do 7 lipca wyłączona z ruchu będzie ulica Zielona (dojazd tylko dla mieszkańców dzielnicy Babie Doły i służb porządkowych).
Więcej szczegółów na stronie: www.opener.pl. 

ikona