1057 (657) 2012-06-29 - 2012-07-05

Teatr i kino na orłowskiej plaży

Na plaży w Gdyni - Orłowie po raz siedemnasty teatromanów i nie tylko zapraszamy na Scenę Letnią. Prezentować się będą:
- Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w dniach 6 lipca - 19 sierpnia,
- Centrum Kultury w dniach 9 lipca - 14 sierpnia;
- TEA-TRALNA na plaży w dniach 6 lipca - 19 sierpnia;
- Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa w dniach 3 lipca - 14 sierpnia.
A oto szczegóły:
- Teatr Miejski przygotował w tym roku premierę spektaklu muzycznego: „W kręgu namiętności - Tango Piazzolla", który obejrzeć będzie można już 6 lipca 2012 r. o godz. 19.00. Gorący, pełen namiętności i rytmów tanga spektakl muzyczny, w którym miłość i nienawiść nieustannie idą w parze, targając bohaterami i popychając ich do nie zawsze rozsądnych czynów. Tutaj kochają wszyscy, choć nie zawsze dobrze lokują swoje uczucia. Elektryzujące utwory Astora Piazzolli i magiczna przestrzeń sceny letniej w Orłowie przeniosą widzów w fascynujący świat argentyńskich knajpek, w których spełnia się każdy sen.
Reżyseria: Józef Opalski, scenografia: Ryszard Melliwa, kostiumy: Zofia de Ines, choreografia: Anna Iberszer, opracowanie muzyczne: Grzegorz Frankowski, przygotowanie wokalne: Barbara Czarkowska, asystent reżysera: Mariusz Żarnecki.
Obsada: MARYSIA/ MARIA - Marta Kadłub/ Agnieszka Rose, MAREK/ MARCO - Maciej Wizner, MARGARITA - Dorota Lulka, LUCIA - Agata Moszumańska, NINA - Olga Barbara Długońska, DOLORES - Monika Babicka, MANUELA FRENETICO- Elżbieta Mrozińska, JORGE - Rafał Kowal, CARLOS - Grzegorz Wolf, ESTEBAN - Szymon Sędrowski, PEDRO - Bogdan Smagacki, TANGUEROS: Beata Buczek-Żarnecka, Małgorzata Talarczyk, Leon Krzycki, Andrzej Redosz, Maciej Sykała, Mariusz Żarnecki.
Teatr Miejski zaprezentuje ponadto ubiegłoroczną premierę „Słodkie lata 20, 30".
Poniedziałki i wtorki należeć będą do Centrum Kultury w Gdyni, które prezentować będzie repertuar Sceny Studenckiej. Pokaże „Romance" oraz „Mayday. Run For Your Wife". Ponadto będą występy kabaretowe i dwie kameralne premiery muzyczne - „Recital bałkański" oraz „Piosenki Filmowe".
TEA-TRALNA na plaży przygotowała:
- Jazz na plaży - czyli poniedziałkowe jam session, pod opieką artystyczną saksofonisty Przemka Dyakowskiego, a także nowy cykl - Fusion Jam Night. W tych dwóch odsłonach - tradycyjnej i nowoczesnej - usłyszeć będzie można najlepszych trójmiejskich instrumentalistów z towarzyszeniem gwiazd polskiej sceny jazzowej;
- Multimedialne wernisaże - czyli nietypowe spotkania z fotografią i jej twórcami. Artyści nie tylko zaprezentują swoje prace na żywo, ale również opowiedzą historię ich powstawania. Wernisaże na plaży to okazja do rozmowy o tym, kiedy warto sięgać po aparat fotograficzny i w jaki sposób z niego korzystać. Swoje prace zaprezentują Państwu Andrzej Żak - z cyklu przyrodniczego „Biebrznięci" oraz Joanna Siercha, która skupia się przede wszystkim na portretowaniu ludzi;
- Scena Literacka Gdynia - łączy każdorazowo poetę, rzadziej prozaika, z muzyką - może to być solista albo zespół. Czasami przeradza się to w swoiste literacko-muzyczne jam session. Częścią składową spotkań są rozmowy prowadzącego z literatami. Dwa razy do roku w ramach Sceny odbywają się slamy poetyckie, które cieszą się sporą popularnością i są w chwili obecnej jedynymi cyklicznymi slamami w Trójmieście. Scena istnieje dzięki ścisłej współpracy z Centrum Kultury w Gdyni.
Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa zaprasza na Kino Letnie w Orłowie - to cykl wakacyjnych spotkań ze światowym kinem na plaży. W kolejne wtorki lipca, prezentowane będą wybitne filmy kina europejskiego, których akcja niejednokrotnie odbywa się na Dalekim i Bliskim Wschodzie czy Ameryce Południowej. Oto program:
3.07 Mamut, reż. Lukas Moodysson,
10.07 Soul Kitchen, reż. Fatih Akin,
17.07 Pogorzelisko, reż. Denis Villeneuve,
24.07 Kobiety bez mężczyzn, reż. Shirin Neshat, Shoja Azari,
31.07 Śmietnisko, reż. Lucy Walker,
7.08 Kieł, reż. Giorgos Lanthimos,
14.08 Nawet deszcz, reż. Icíar Bollaín.
Wieczorne pokazy poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na takich festiwalach jak: Sundance, Wenecja, Berlinale oraz nominacje do Oskarów w kategorii filmów nieanglojęzycznych.
Wstęp - 7 zł.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.kinoworlowie.pl. 


Teatr Miejski - Scena Letnia w Orłowie
Repertuar Centrum Kultury

ikona