1057 (657) 2012-06-29 - 2012-07-05

Trwa Volvo Gdynia Sailing Days

W tym tygodniu rozpoczęła się najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza w kalendarzu Polskiego Związku Żeglarskiego, czyli Volvo Gdynia Sailing Days. Żeglarskie Dni Gdyni potrwają do 8 lipca. Widowiskowe wyścigi najlepiej oglądać z Bulwaru Nadmorskiego i plaży Śródmieście. Zaprezentują się w nich żeglarze wszystkich pokoleń, od najmłodszych adeptów po utytułowanych zawodników. Organizatorzy zapraszają także na imprezy przybliżające tę dyscyplinę sportu.
Doskonałą promocją żeglarstwa powinien być EUROSAF Sailing Freestyle Event. 30 czerwca i 1 lipca w okolicach plaży Śródmieście i Bulwaru Nadmorskiego zaprezentują się najszybsze jednostki żeglarstwa regatowego m.in. z klas: 49er, 29er i klasy A katamaranów.
Atrakcje dla publiczności czekają nie tylko na wodzie. 7 i 8 lipca planowane są dni otwarte Volvo. W ich trakcie ma zostać zorganizowana uroczystość pożegnania żeglarskiej reprezentacji Polski, która wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Odbędzie się także premiera nowego Volvo V40. Ponadto przez cały okres trwania imprezy w Marinie Gdynia funkcjonować będzie miasteczko Volvo, a przy Contrast Cafe - scena letnia. W programie:
30 czerwca - 1 lipca -
EUROSAF Sailing Freestyle Event ; Dni High Performance w kl. 49er, 29er, katamarany klasy A;
1-7 lipca - Mistrzostw Półkuli Wschodniej w klasie Star;
6-8 lipca - Mistrzostw Polski w Match Racingu;
6-8 lipca - Puchar Trenerów w klasie Optimist.
www.gdyniasailingdays.org 

ikona