1057 (657) 2012-06-29 - 2012-07-05

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 2 września 2012 r. - „Gabriela Zapolska. Zbuntowany talent". Wystawa zorganizowana przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie wspólnie z Muzeum Teatralnym w Warszawie. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza Państwa na spotkanie z Gabrielą Zapolską - niezwykle barwną i nietuzinkową osobowością schyłku XIX i początku XX wieku. Bohaterka naszej wystawy, nie licząc się z normami obowiązującymi w jej sferze, z determinacją walczyła o swoje miejsce na scenie i pozycję w literaturze;
- do 30 czerwca 2012 r. - wystawa „Jerzy Kawalerowicz. Malarz X Muzy";
- do 30 czerwca 2012 r. - wystawa „Jerzy Hoffman. Kino z historią w tle";
- do 1 lipca 2012 r. - wystawa „Adela Szwaja. Malarstwo";
- do 29.12.2012 r. - wystawa „Ginące zawody" („Domek Abrahama", ul. Starowiejska 30). Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek.
Wstęp wolny.
Więcej informacji na: www.muzeumgdynia.pl.
***
Miejska Informacja zaprasza na wystawę fotografii „Kaliningrad - miasto siostrzane Gdyni" w siedzibie gdyńskiej Miejskiej Informacji, ul. 10 Lutego 24 (róg ul. 3 Maja). Na wystawie prezentowane są fotografie ukazujące miasto Kaliningrad. Wystawa otwarta dla zwiedzających do 1 lipca 2012 r. od poniedziałku do niedzieli w godz. 9.00 - 20.00. Wstęp wolny.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza wraz z autorkami prac na wystawę „Impresje Malarskie". Swoje artystyczne marzenia prezentują: Maria Nienartowicz, Danuta Żaboklicka i Aleksandra Mieszkowska. Łączy je wspólna pasja malowania. Zachwyt naturą i wszystkim co piękne, jest nieustającą inspiracją ich twórczości. Jednak każda z autorek ma swój sposób zwierzania się, inną aurę nastrojową i inny sposób poszukiwania formy wyrażania swoich zachwytów i zdumień - „jest w tym malarstwie trochę magii, trochę poezji i sporo naszej duszy..."
Aleksandra Mieszkowska jest prezesem Gdańskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, działającego także na rzecz podopiecznych z Gdyni.
Ekspozycja prezentowana do 18 lipca 2012 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, ul. Morska 113, Grabówek zaprasza do oglądania wystawy „ArtSeniorzy prezentują: batik, gobelin, akwarela". Prace wykonane zostały na zajęciach artterapeutycznych pod kierunkiem Gabrieli Mizyk - Obryckiej w Klubie Osiedlowym Apteka. Wystawa prezentowana do końca czerwca 2012 r.
Wstęp wolny.
***
W Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety (Klub MW „Riwiera", ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia) oglądać można wystawę malarstwa młodej artystki, mieszkanki Krynicy Morskiej, Agnieszki Budenko.
Na wystawie pod tytułem „Męskie tematy-duszą, oczyma i dłonią Kobiety" Agnieszka Budenko prezentuje cykl prac o tematyce militarnej, które można interpretować także jako tematykę antywojenną. Ekspozycję można oglądać do 1 lipca 2012 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.30, w soboty i niedziele na życzenie.
Wstęp wolny.
***
Galeria „Od czasu do czasu", ul. Armatorów 31 (wtorek - piątek, godz. 12.00 - 18.00, sobota w godz. 11.00 - 16.00, www.galeriaoddo.pl) zaprasza do obejrzenia wystawy: „Hmm... niezła sztuka" Remigiusz Biernacki, Gosia Golińska, Zuza Golińska, Wojtek Hoeft, Ewa Konieczna-Pilachowska, Anna Nizio, Grażyna Rigall, Agnieszka Srokosz, Joanna Zastróżna, Marcin Grzęda i Paweł Sasin. 29 czerwca o godz. 19.00 będzie miał miejsce finisaż wystawy. „Wieczór Hafciarski" poprowadzi Anna Nizio, która opowie dzieje swoich haftowanych obrazów, eksponowanych po raz pierwszy „U Nieudaczników", w Berlinie w 2001 roku. Spotkanie będzie miało charakter interaktywny, zachęcamy osoby z humorem, otwarte lub takie, które chciałyby takie być do wzięcia udziału we wspólnym haftowaniu wspomnień...
***
Oddział Morski PTTK w Gdyni oraz organizator konkursu Justyna Sudzik z Gdyńskiej Szkoły Społecznej zapraszają na wystawę pokonkursową prac nagrodzonych i wyróżnionych w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat wokół mnie". Prace uczniów ze szkół podstawowych województwa pomorskiego można oglądać do końca czerwca 2012 roku w siedzibie Oddziału przy ul. 3 Maja 27 w Gdyni.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na pierwszą wystawę z cyklu „Świat, którego już nie ma" ze zbiorów Katarzyny Koniecznej - Kałużnej „Ceramiczny świat" do galerii PROFILE w Gdyni, ul. Wojewódzka 7. Wystawa prezentowana do 12.07.2012 r. w godz. 12.00 - 18.00. Więcej na: www.eraartprofile.pl.
Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia. 
***
W Towarzystwie Miłośników Gdyni przy kole plastyków imieniem W. Szczeblewskiego otwarta jest wystawa fotografii autorstwa Tomasza Dobrosielskiego i Łukasza Leśniaka pod tytułem „Gdynia obrazy światłem malowane". Zaprezentowane fotografie przedstawiają pejzaże Orłowa, Babich Dołów oraz Bulwaru Nadmorskiego. Projekt w większości został wykonany przez autorów tradycyjną techniką analogową.
***
W Galerii Ratusz (Urząd Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, I piętro) trwa wystawa zdjęć Elwiry Kruszelnickiej pt. „Zanurzając się w Gdyni".
Autorka mówi o sobie, że spośród wielu pasji najbliższa jej sercu jest fotografia. Kiedyś pośpiesznie i łapczywie szukała kadru, dziś zauważyła, że zwalniając dostrzega dużo więcej... Mieszkając w niezwykłym mieście postanowiła się podzielić swoimi chwilami z Gdyni. Jej prace były publikowane w czasopismach Reader's Digest, nagradzane i wyróżniane w wielu konkursach, między innymi przez Amnesty International i National Geographic Polska.
Wystawę można oglądać do 13 lipca 2012 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 w Galerii Ratusz na I piętrze Urzędu Miasta Gdyni.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni, ul. Abrahama 86 (wejście od ul.Władysława IV) w dniach od 22 czerwca do 18 lipca 2012 r. na wystawę grafiki cyfrowej Cezarego Paszkowskiego - profesor w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale grafiki. Dyplom uzyskał w 1973 roku i od tej pory bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, krajowych i międzynarodowych. Jest laureatem ponad 40 nagród i wyróżnień uzyskanych na wystawach w kraju i za granicą, między innymi w Tokyo, Paryżu, Londynie, Wiedniu, Pradze, oslo, Houton, Kairze, Petersburgu i innych, gdzie również znajdują się jego prace. Zajmuje się grafiką tradycyjną i cyfrową. Tel. 58 622 33 11, e-mail: galeria.era-art@wp.pl, www.eraartprofile.pl. 
***
Do końca czerwca w Ośrodku Kultury Kaszubsko-Pomorskiej w Gdyni (Filia nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej) przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 można oglądać wystawę rękodzieła kaszubskiego Alicji i Karoliny Serkowskich - „Matka i Córka". Ekspozycja prezentuje kilkadziesiąt obrazów na szkle i rzeźb. Wystawę można odwiedzać w następujące dni: poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30 - 19.00.
Wstęp wolny.
***
Zespół Szkół Plastycznych zaprasza serdecznie na „Wystawę Prac Uczniów rok szkolny 2011/12". Jak co roku obejrzeć będzie można najlepsze prace malarskie (różne techniki) rysunkowe, graficzne, rzeźby, fotografie, prace ceramiczne , snycerskie, metaloplastyczne, uczniów wszystkich klas Ogólnokształcącej Szkoły Plastycznej, Liceum Plastycznego oraz Policealnej Szkoły Plastycznej. Wśród nich również tegoroczne prace dyplomowe. Wystawa czynna codziennie od 30.06 do 8.07.2012 r. w godz. 11.00 - 17.00 (3.07.2012 r. - nieczynna). Po ekspozycji oprowadzać będą nauczyciele, oraz uczniowie szkoły ZSP (ul. Orłowska 8) Kontakt tel. 58 624 82 81. 

ikona