1058 (658) 2012-07-06 - 2012-07-12

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 2 września 2012 r. - „Gabriela Zapolska. Zbuntowany talent". Wystawa zorganizowana przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie wspólnie z Muzeum Teatralnym w Warszawie. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza Państwa na spotkanie z Gabrielą Zapolską - niezwykle barwną i nietuzinkową osobowością schyłku XIX i początku XX wieku. Bohaterka naszej wystawy, nie licząc się z normami obowiązującymi w jej sferze, z determinacją walczyła o swoje miejsce na scenie i pozycję w literaturze;
- do 2 września 2012 r. - wystawa plenerowa w al. Topolowej „Wacław Szczeblewski. Artysta z Pomorza";
- do 29.12.2012 r. - wystawa „Ginące zawody"
(„Domek Abrahama", ul. Starowiejska 30).
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00.
Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej informacji na: www.muzeumgdynia.pl.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza wraz z autorkami prac na wystawę „Impresje Malarskie". Swoje artystyczne marzenia prezentują: Maria Nienartowicz, Danuta Żaboklicka i Aleksandra Mieszkowska. Łączy je wspólna pasja malowania. Zachwyt naturą i wszystkim co piękne, jest nieustającą inspiracją ich twórczości. Jednak każda z autorek ma swój sposób zwierzania się, inną aurę nastrojową i inny sposób poszukiwania formy wyrażania swoich zachwytów i zdumień - „jest w tym malarstwie trochę magii, trochę poezji i sporo naszej duszy..."
Aleksandra Mieszkowska jest prezesem Gdańskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, działającego także na rzecz podopiecznych z Gdyni.
Ekspozycja prezentowana do 18 lipca 2012 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na pierwszą wystawę z cyklu „Świat, którego już nie ma" ze zbiorów Katarzyny Koniecznej - Kałużnej „Ceramiczny świat" do galerii PROFILE w Gdyni, ul. Wojewódzka 7. Wystawa prezentowana do 12.07.2012 r. w godz. 12.00 - 18.00.
Więcej na: www.eraartprofile.pl.
Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia. 
***
W Towarzystwie Miłośników Gdyni przy kole plastyków imieniem W. Szczeblewskiego otwarta jest wystawa fotografii autorstwa Tomasza Dobrosielskiego i Łukasza Leśniaka pod tytułem „Gdynia obrazy światłem malowane". Zaprezentowane fotografie przedstawiają pejzaże Orłowa, Babich Dołów oraz Bulwaru Nadmorskiego.
Projekt w większości został wykonany przez autorów tradycyjną techniką analogową.
***
W Galerii Ratusz (Urząd Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, I piętro) trwa wystawa zdjęć Elwiry Kruszelnickiej pt. „Zanurzając się w Gdyni".
Autorka mówi o sobie, że spośród wielu pasji najbliższa jej sercu jest fotografia. Kiedyś pośpiesznie i łapczywie szukała kadru, dziś zauważyła, że zwalniając dostrzega dużo więcej... Mieszkając w niezwykłym mieście postanowiła się podzielić swoimi chwilami z Gdyni. Jej prace były publikowane w czasopismach Reader's Digest, nagradzane i wyróżniane w wielu konkursach, między innymi przez Amnesty International i National Geographic Polska.
Wystawę można oglądać do 13 lipca 2012 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 w Galerii Ratusz na I piętrze Urzędu Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54).
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV) do 18 lipca 2012 r. na wystawę grafiki cyfrowej Cezarego Paszkowskiego - profesor w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale grafiki. Dyplom uzyskał w 1973 roku i od tej pory bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, krajowych i międzynarodowych. Jest laureatem ponad 40 nagród i wyróżnień uzyskanych na wystawach w kraju i za granicą, między innymi w Tokio, Paryżu, Londynie, Wiedniu, Pradze, Oslo, Houston, Kairze, Petersburgu i innych, gdzie również znajdują się jego prace.
Zajmuje się grafiką tradycyjną i cyfrową. Tel. 58 622 33 11, e-mail: galeria.era-art@wp.pl. Strona internetowa: www.eraartprofile.pl. 
***
Zespół Szkół Plastycznych zaprasza serdecznie na „Wystawę Prac Uczniów rok szkolny 2011/12". Jak co roku obejrzeć będzie można najlepsze prace: malarskie (różne techniki) rysunkowe, graficzne, rzeźby, fotografie, prace ceramiczne, snycerskie, metaloplastyczne uczniów wszystkich klas Ogólnokształcącej Szkoły Plastycznej, Liceum Plastycznego oraz Policealnej Szkoły Plastycznej. Wśród nich również tegoroczne prace dyplomowe.
Wystawa czynna codziennie do 8.07.2012 r. w godz. 11.00 - 17.00. Po ekspozycji oprowadzać będą nauczyciele, oraz uczniowie szkoły ZSP (ul. Orłowska 8).
Kontakt tel. 58 624 82 81. 
***
PTTK Oddział Morski w Gdyni oraz Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zaprasza na wystawę obrazów pt.: „Polskie zamki - naturalnie piękne...". Autorem pasteli jest uczennica kl. VI Gdyńskiej Szkoły Społecznej Oliwia Gierkowska.
Wystawę można oglądać do 31.07. 2012 r. w siedzibie PTTK w Gdyni, ul. 3 Maja 27. Wstęp wolny.
Opiekun Galerii Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej - Mirosław Pawlik.
***
Piotr Laskowski
wraz z Artystką, mają zaszczyt zaprosić na wystawę fotografii Ewy Andrzejewskiej „W mieście" do Galerii-pl w Gdyni przy ul. Abrahama 27A, tel. 504 339 568.
Wystawę można oglądać codziennie od poniedziałku do niedzieli po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1, ul. Boisko 6, Obłuże zaprasza do zwiedzania wystawy „Motoryzacja w przedwojennej Gdyni", prezentującej archiwalne zdjęcia niezwykłych aut w historii Gdyni oraz ludzi, którzy je kochali. Fotografie pochodzą ze zbiorów: Muzeum Miasta Gdyni, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Automobilklubu Morskiego, Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji i od osób prywatnych. Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1, ul. Boisko 6, Obłuże.
Wstęp wolny.
Wystawa przygotowana została w ramach projektu „Obłuże kulturalne, twórcze, przyjazne", który otrzymał dotację Miasta Gdyni.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza na wystawę Izabeli Cieślak „Między wodą a lądem". Wernisaż wystawy odbędzie się 13 lipca 2012 r. o godz.18.00 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51.
Izabela Cieślak - gdynianka, studentka Akademii Morskiej, absolwentka Liceum Plastycznego w Gdyni. Zajęła I miejsce w kategorii ilustracji na Ogólnopolskim Biennale Grafiki Projektowej, II miejsce ex aequo (nie przyznano I nagrody) w konkursie fotograficznym „Na styku dwóch błękitów".
***
Galeria Sztuki Współczesnej „Od czasu do czasu...", Gdynia, Armatorów 31; tel. 58 624 84 03, 507 077 388 wraz z Ewą i Zbyszkiem Pilachowskimi zapraszają na kolejną wystawę, towarzyszącą międzynarodowemu festiwalowi Gdynia Design Days: „Art. Używane" - Gosia Golińska, Zbigniew Lesiak, Jakub Pieleszek.
Wystawę można oglądać do 2 sierpnia 2012 r. od wtorku do piątku od godz. 12.00 do 18.00 i w soboty od 11.00 do 16.00.