1058 (658) 2012-07-06 - 2012-07-12

Złote godło dla gdyńskiego Wirtualnego Urzędnika

Miasto Gdynia otrzymało Złote Godło „Najwyższa Jakość Quality International 2012" za Wirtualnego Urzędnika. Organizatorem konkursu jest redakcja „Forum Biznesu".
Miasto otrzymało nagrodę w kategorii „Q1 services" za usługi najwyższej jakości. Godło jest potwierdzeniem, że laureat stosuje najwyższe standardy.
Program e-Urzędnik ułatwia mieszkańcom i przedsiębiorcom dostęp do zasobów informacji o usługach świadczonych przez Urząd Miasta. Wirtualny Urzędnik, a właściwie Urzędniczka, działa od kwietnia 2012 r. i ma bardzo dużo pracy. Do końca czerwca w serwisie Biuletynu Informacji Publicznej odnotowano ponad 120 tys. wizyt użytkowników. Urzędniczka przeprowadziła ok. 7 tys. rozmów (80 dziennie), a użytkownicy zadali prawie 35 tys. pytań (średnio 400 dziennie). Najczęściej interesowały ich sprawy związane z dowodami osobistymi oraz pojazdami - rejestracją, wymianą dowodu rejestracyjnego.
Innowacyjna technologia, stworzona przez firmę InteliWISE S.A z siedzibą w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, już cieszy się dużym zainteresowaniem innych miast.
Program Najwyższej Jakości Quality International 2012 jest skierowany do działających na terytorium Polski instytucji, producentów i usługodawców posiadających czytelną politykę jakości. Jego celem jest promowanie skutecznych metod zarządzania jakością oraz wyróżnianie tych firm i instytucji, które reprezentują najwyższe standardy gwarantujące klientom i konsumentom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie. Program jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Klubu Polskiego Forum ISO 9000 i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.