1059 (659) 2012-07-13 - 2012-07-19

Obserwatorium INFOBOX - rusza budowa

Potrwa około 8 miesięcy i będzie nie mniej efektowna niż sam obiekt. 6 lipca ruszyła budowa gdyńskiego Infoboxu - obserwatorium zmian zachodzących w przestrzeni miejskiej Gdyni. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2013 roku.

Idea, przelana na papier na desce kreślarskiej architekta Jacka Droszcza, zaczyna materializować się u zbiegu ulic 10 Lutego i Świętojańskiej. Plac budowy przejmie, wyłoniony na drodze przetargu, główny wykonawca - firma PPHU Marbud.
Harmonogram prac najpierw przewiduje ogrodzenie terenu i rozpoczęcie robót ziemnych i rozbiórkowych. Zniknie m.in. niebędący szczytem elegancji budynek szaletu miejskiego. Do końca września br. zostanie wybudowane, mierzące 22 metry wysokości, Panoramium - wieża widokowa z windą panoramiczną. W kolejnym miesiącu powstanie część kubaturowa Infoboxu, a podstawowym materiałem użytym do jej budowy będzie 65 kontenerów. Jest to z jednej strony nawiązanie do portowego charakteru miasta, z drugiej zaś przeszczepienie na polski grunt najnowszych trendów światowej architektury.
Równolegle, jesienią rozpoczną się prace nad architekturą krajobrazu i małą architekturą. W zielonej części skweru zostaną posadzone rośliny tak, by na wiosnę miejsce to rozkwitło. Od początku roku 2013 trwać będą roboty wykończeniowe i aranżacja wnętrz Infoboxu.

Wszystkich ciekawych docelowego wyglądu obiektu i skweru oraz postępu prac zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej pod adresem: http://www.gdyniainfobox.pl/. Wizualizacje przedstawiające gotowy Infobox będzie też można zobaczyć na ogrodzeniach okalających plac budowy.