1059 (659) 2012-07-13 - 2012-07-19

Sukcesy gimnastyczek artystycznych z Gdyni

Wielkim sukcesem uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej w Gdyni zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Wieliczce w dniach 28.06 - 1.07.2012 r.

Mistrzynią Olimpiady w klasie II została w wieloboju Julia Wiśniewska ex aequo z Natalią Kozioł (obie uczennice kl. V a). W finałach Natalia zdobyła dwa złote medale w układzie z obręczą i piłką , a Julia zdobyła złoty medal w układzie ze wstążką i srebrny w układzie z piłką.
W finale układu z piłką brązowy medal zdobyła również uczennica szkoły Zuzia Peszkowska (w wieloboju 5 miejsce, w finale z obręczą 6 miejsce). W pierwszej ósemce wieloboju znalazła się również Paulina Maszota, plasując się na miejscu 7 (w finałach 8 miejsce w finale piłki i 6 miejsce w finale układu ze wstążką). Dziesiąte miejsce w wieloboju zajęła Zuzia Błaszczyk (w finale układu z piłką 4 miejsce, a w finale układu z obręczą 7 miejsce). W finale układu ze wstążką dobrze zaprezentowała się Basia Kamińska zajmując 5 miejsce (19 miejsce w wieloboju). W finale układu z obręczą pokazała się również Klaudia Grochalska (4a) zajmując 8 miejsce (w wieloboju miejsce 17). Natalia Baumert zajęła 22 miejsce, a Paulina Mikuła 23 m w wieloboju.
W klasyfikacji województw z dużą przewagą wygrało województwo pomorskie.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz ich trenerkom i choreografom.