1059 (659) 2012-07-13 - 2012-07-19

VIII Nocny Bieg Świętojański przeszedł do historii

W sobotę, 7 lipca 2012 r. odbył się VIII Nocny Bieg Świętojański. Do Gdyni przyjechali biegacze z Etiopii, Kenii, Australii, Niemiec oraz zza wschodniej granicy, między innymi z Ukrainy i Mołdawii.
Jako pierwsi na starcie stanęli nordic walkerzy. Rywalizację wygrał zawodnik z Kwidzyna Tomasz Kozakowski, który z 19 - sekundową przewagą pokonał Adriana Tofila z Gdyni oraz trzeciego na mecie Konrada Buzaka. Wśród pań zwyciężyła chodziarka Agnieszka Ellward przed Jagodą Białogrodzką i Magdaleną Rożyk.
Na starcie Nocnego Biegu Świętojańskiego stanęło blisko 2 tys. osób. Do przebiegnięcia mieli trasę długości 10 km.
Jako pierwszy linię mety minął Tola Bane z Etiopii, uzyskując czas 29:35:20. Półtorej sekundy za nim finiszował Artur Kozłowski. Na trzeciej pozycji uplasował się Ukrainiec Bogdan Semenowicz, który, podobnie jak czwarty Michał Bernardelli i piąty Michail Iveruk, pokonał granicę 30 minut.
Iście sprinterski pojedynek stoczyły ze sobą najlepsze panie Iwona Lewandowska z Lidią Fiskowicz. O 0,6 sekundy zwyciężyła Lewandowska, która odparła atak zawodniczki z Mołdawii na przysłowiowych, stadionowych „kratach". Najniższy stopień podium przypadł biegaczce z Kenii Betty Chepleting. W klasyfikacjach specjalnych, wśród osób niepełnosprawnych na najwyższym stopniu podium stanął Kryspin Garski z Bytowa, spośród ratowników triumfował Michał Czapiński, a w I Mistrzostwach Polski BiegamBoLubię na 10 km triumfowali odpowiednio Lidia Fiskowicz i Artur Olejarz.
Kolejny, finałowy bieg z cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych odbędzie się11 listopada, a będzie to Jesienny Bieg Niepodległości, na który serdecznie zapraszamy.