1060 (660) 2012-07-20 - 2012-07-26

Centrum Aktywności Seniorów zaprasza seniorów z wnukami na prezentację książki pt. „Lwi przewodnik po Gdańsku, Sopocie i Gdyni"

Lwi przewodnik po Gdańsku, Sopocie i GdyniCenturm Aktywności Seniora zaprasza seniorów, a także seniorów z wnukami na spotkanie połączone z prezentacją książki pt. „Lwi przewodnik po Gdańsku, Sopocie i Gdyni", które odbędzie się 24 lipca 2012 r. o godz. 12.00 w siedzibie Centrum Aktywności Seniora, ul. 3 Maja 27-31.

Na początku lipca 2012 w księgarniach ukazała się książka autorstwa Elżbiety Bansleben (tekst) oraz Katarzyny Antończyk (ilustracje i zdjęcia) pt. „Lwi Przewodnik po Gdańsku, Sopocie i Gdyni". Jest to niezwykły przewodnik po trójmiejskich atrakcjach przeznaczonych dla dzieci, w którym każde z ponad 60 miejsc zostało sfotografowane i opisane, zaś poszczególne atrakcje opatrzone są krótkimi opowiadaniami adresowanymi do dzieci wieku 5-10 lat. Przewodnik jako jedna z niewielu książek w ciągu ostatnich lat otrzymał patronat honorowy wszystkich trzech Prezydentów - Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Elżbieta Bansleben - inicjatorka i współautorka niniejszej książki, ukończyła studia prawnicze i filozoficzne.

Opowieść o dwóch lwiątkach przemierzających turystyczne szlaki narodziła się w trakcie wycieczek z dziećmi po rodzinnych okolicach. Wydaje się, że lwy towarzyszyły każdej z takich wypraw.

Ich przygody zostały spisane, dzięki czemu, czytając tę książkę, każdy z nas może poznać Trójmiasto od lwiej strony.

Katarzyna Antończyk - fotograf, ilustratorka i współautorka niniejszego autorskiego przewodnika po Trójmieście.
Zamiłowanie do historii, architektury i sztuki pogłębia na studiach architektonicznych na Politechnice Gdańskiej oraz m.in. w Paryżu, a także oddając się swojej niezwykłej pasji - w wolnym czasie oprowadza turystów po Gdańsku, Sopocie i Gdyni jako licencjonowany przewodnik. 

ikona