1061 (661) 2012-07-27 - 2012-08-09

Dla pasjonatów fotografii - konkursy

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni i Rada Dzielnicy Obłuże zapraszają do udziału w XII edycji konkursu fotograficznego „Gdynia w fotografii" pod hasłem „Niezwykłe Obłuże".
Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich miłośników Gdyni, którzy potrafią przez obiektyw fotograficzny dostrzec i utrwalić życie mieszkańców i piękno naszego miasta. Tegoroczna edycja ma na celu pokazanie gdyńskiej dzielnicy Obłuże, różnorodnej i zaskakującej ale nie do końca poznanej. Mamy nadzieję, że nadesłane na konkurs zdjęcia ukażą niezwykłe miejsca i wydarzenia z życia mieszkańców Obłuża.
Prace można składać do 30 października 2012 r. we wszystkich filiach bibliotecznych na terenie Gdyni.
Regulamin konkursu dostępny jest w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz na stronie www.mbpgdynia.pl.
Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela (w godz. 8.00 - 16.00):
Dział Instrukcyjno-Metodyczny Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, ul. Partyzantów 39/IV (wejście od ul. Kopernika), tel. 58 622 44 31, e-mail: dim@mbpgdynia.pl.
Konkurs zorganizowany został w ramach projektu „Obłuże kulturalne, twórcze, przyjazne", który otrzymał dotację Urzędu Miasta Gdyni.
***
Agencja Rozwoju Gdyni zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Gdyński modernizm w obiektywie".
Prace zgłaszać można do 15 sierpnia 2012 r.
Zdjęcia muszą być wykonane w Gdyni i mają nawiązywać do architektury modernistycznej i dziedzictwa historyczno-kulturowego miasta. Prace można nadsyłać w trzech kategoriach:
- gra światła w architekturze modernistycznej Gdyni;
- rytm, symetria, asymetria w architekturze modernistycznej Gdyni;
- ludzie i architektura, czyli życie pośród architektury modernistycznej Gdyni.
Liczą się przede wszystkim: pomysł, kompozycja i zgodność z tematem.
Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia w każdej kategorii, czyli w sumie 9 fotografii.
Zdjęcia należy przesyłać pocztą lub dostarczyć osobiście w zamkniętej kopercie z dopiskiem Konkurs fotograficzny „Gdyński modernizm w obiektywie" na adres: Agencja Rozwoju Gdyni, ul. Świętojańska 141, 81-404 Gdynia.
Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 500 zł oraz pamiątki Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.
***
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni i Nordea Bank Polska S.A. po raz dziesiąty - a więc jubileuszowy - ogłaszają konkurs Nordea Foto. Już od dwóch lat funkcjonuje on w rozszerzonej formie i zachęca fotografów, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, do robienia zdjęć na Scenie Letniej w Orłowie.
Najlepsze prace w obu kategoriach: amatorów i profesjonalistów zostaną wybrane przez jury pod przewodnictwem znanego trójmiejskiego fotografa Macieja Kosycarza.
Prace konkursowe należy składać w siedzibie banku Nordea (ul. Kielecka 2) w Gdyni do 13 sierpnia 2012 r. z dokładnym opisem zdjęcia, deklaracją kategorii (amator czy profesjonalista) oraz godłem. Dodatkowo prosimy o podanie danych osobowych w zaklejonej kopercie.
Ogłoszenie zwycięzców konkursu Nordea Foto oraz wręczenie nagród odbędzie się 19 sierpnia podczas gali zamknięcia Sceny Letniej na plaży w Orłowie.
Zdjęcia laureatów ubiegłorocznych edycji Nordea Foto można oglądać w Galerii „Ratusz" w terminie od 16 lipca do 31 sierpnia 2012 r.
Szczegóły konkursu wraz z regulaminem znajdują się na stronie: www.nordea.pl/o-banku/promocje/promocje-i-konkursy.html.