Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy
1061 (661) 2012-07-27 - 2012-08-09

II Marsz Neandertala – odciśnij bosą stopę

W niedzielę, 29 lipca 2012 r., odbędzie się II Marsz Neandertala. Ochotnicy przejdą 7,5 km leśnymi ścieżkami w Gdyni - na bosaka! Start o godz. 10.00 przy wiacie, która znajduje się na przedłużeniu ul. Wolności, ok. 300 m od jej granicy z lasem.
Trasa wiedzie malowniczymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a wokół roztaczają się widoki na gdyński port i lasy wokół Działek Leśnych i Grabówka.
W około dwugodzinnym marszu mogą wziąć udział wszyscy. Dozwolone wspomaganie się kijkami - zwykłymi i nordic walking oraz maczugami. Można wybrać się z całą rodziną, a także z psem. Przewidziano nagrody dla najszybszego uczestnika oraz najlepiej ucharakteryzowanego. Neandertalczycy, którzy dotrą do mety, (w ubiegłym roku było ich 86), będą mogli odcisnąć w glinie swoją stopę i zabrać odcisk do domu - na wieczną pamiątkę. Do piątku (27 lipca) można zgłaszać się drogą elektroniczną na stronie internetowej: www.marszneandertala.pl. W dniu zawodów w biurze startowym, które otwarte będzie w godz. 8.00 - 9.30 (przy wiacie). Wpisowe: 15 zł. Koszt pamiątkowego odcisku stopy to również 15 zł. Opłata dla osób, które zgłoszą się w dniu imprezy, wyniesie 20 zł (odcisk - również 20 zł).
Więcej na stronie marszu: www.marszneandertala.pl.