1061 (661) 2012-07-27 - 2012-08-09

Pływak Delfina o krok od podium

Na pływalni 50 - metrowej w Dębicy odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15 - letnich w pływaniu. Na starcie stanęło 330 zawodników ze 102 polskich klubów.
O krok od podium był pływak Delfina Mateusz Konopka. Podopieczny trenera Przemysława Czoków zajął 4 miejsce na dystansie 200 m stylem motylkowym, przegrywając brąz o niespełna 0,6 sek. W finale A wystąpił również Bartosz Ogórek zajmując ostatecznie 6 miejsce na 100 m stylem dowolnym. Bardzo dobrze zaprezentowała się gdyńska sztafeta chłopców na dystansie 4x100 m stylem zmiennym.
Drużyna w składzie: Mikołaj Janczak, Kacper Kunz, Mateusz Konopka, Bartosz Ogórek zajęła 8 miejsce w kraju. Oprócz wymienionych zawodników w wyścigach finałowych B pływała Alicja Grudnowska na dystansie 200 m stylem grzbietowym oraz Ernest Zuchowski na 400 m stylem dowolnym plasując się w czołowej 16 w kraju. Jest to najlepszy występ gdyńskich pływaków z rocznika 1997 w dotychczasowych występach w Mistrzostwach Polski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów.