Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1062 (662) 2012-08-10 - 2012-08-16

Gdyńska policja miała swoje święto

26 lipca br. swoje święto obchodziła gdyńska policja. Podczas uroczystości w kinoteatrze „Grom” wręczono między innymi nagrody Prezydenta Gdyni. Policjanci otrzymali także nowego quada, który został zakupiony przez Miasto.


Nagrody Prezydenta Gdyni z rąk radnego Miasta i Pełnomocnika Prezydenta ds. bezpieczeństwa Andrzeja Bienia otrzymało 24 funkcjonariuszy najbardziej angażujących się w służbę. Miejscy stróże prawa otrzymali również mianowania na wyższe stopnie służbowe i nagrody za zasługi. W tym roku kolejny stopień służbowy otrzymało 237 gdyńskich policjantów, a 10 zostało odznaczonych medalem „Zasłużony policjant”.


Awanse oraz odznaczenia wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Czesław Koszykowski.

W gronie wyróżnianych osób znalazła się także Mirosława Jezior - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni, która otrzymała brązowy medal „Za zasługi dla Policji”.


Komendant Miejski Policji w Gdyni mł. insp. Robert Leksycki podkreślił duże zaangażowanie władz miasta, czego przejawami są między innymi: powstający budynek Komisariatu w Gdyni Redłowie, finansowanie dodatkowych patroli prewencyjnych, a także przekazywanie sprzętu zakupionego z funduszy Miasta.


Podczas uroczystości przekazano gdyńskim policjantom nowego quada, który został zakupiony z budżetu Miasta i będzie służył między innymi do patrolowania plaż.