1062 (662) 2012-08-10 - 2012-08-16

Znamy uczestników BCT Gdynia Marathon

Znana jest już lista 15 śmiałków, którzy popłyną w BCT Gdynia Marathon i rywalizować będą na 18-kilometrowej trasie z Helu do Gdyni. Pula nagród wynosi aż 28 000 dolarów. Impreza, której organizatorem jest Bałtycki Terminal Kontenerowy, odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia. O dokładnym terminie zawodów zadecydują warunki atmosferyczne.


W maratonie popłynie osiem kobiet, w tym Argentynka Pilar Geijo - zwyciężczyni najdłuższego, 88-kilometrowego wyścigu pływackiego na świecie - Hernandarias - Parana FINA Grand Prix, a także Natalia Charłos - jedyna Polka, która uzyskała kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w konkurencji pływania długodystansowego.


Najpoważniejszym pretendentem do zwycięstwa w kategorii mężczyzn będzie Bułgar Petar Stoychev, nazywany najwybitniejszym maratończykiem wszech czasów. W swojej karierze przepłynął w sumie ponad 60 tys. km, jedenastokrotnie wygrywając Mistrzostwa Świata w Pływaniu na wodach otwartych. Jego głównym konkurentem będzie Australijczyk Trent Grimsey. Polskę reprezentować będą: Krzysztof Pielowski, Grzegorz Monczak i Sebastian Karaś.


Więcej: www.bctgdyniamarathon.com.