1064 (664) 2012-08-24 - 2012-08-30

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 2 września 2012 r. - „Gabriela Zapolska. Zbuntowany talent";
- do 2 września 2012 r. - wystawa plenerowa w al. Topolowej „Wacław Szczeblewski. Artysta z Pomorza";
- do 2 września 2012 r. - Wystawa „Świat w miniaturze. Z kolekcji Pawła Gawrona i Tomasza Klimka z Kielc";
- do 31 sierpnia 2012 r. - wystawa „Ładny kraj";
- do 2 września 2012 r. (poziom -1) - wystawa fotograficzna „Gdyńskie trolejbusy w fotografii Grzegorza Cezarego Skwarlińskiego";
- do 2 września 2012 r. (sala audiowizualna) - wystawa „Fotografia. Narracje/Kreacje/Wiatr";
- do 29.12.2012 r. - wystawa „Ginące zawody" (Domek Abrahama, ul. Starowiejska 30).
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji na: www.muzeumgdynia.pl.
***
Do 11 października 2012 roku Centrum Designu Gdynia zaprasza na otwartą 23 sierpnia br. wystawę „Mróz i Lem" pod kuratorstwem prof. Janusza Górskiego z gdańskiej ASP, na której prezentowane są ilustracje Daniela Mroza do książek Stanisława Lema. Wystawę można oglądać w Galerii Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy al. Zwycięstwa 96/98 codziennie w godzinach 10.00-18.00.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę „Tworzę więc jestem - Klub Miłośników Sztuki wczoraj i dziś".
Autorami prac są członkowie Klubu: Barbara Łowkis, Joanna Domańska, Halina Walasek, Kornel Kowalski, Mirosław Śledź, Krzysztof Opioła, Dariusz Rybka, Janusz Mierzejewski, Robert Korzeniowski, śp. Barbara Paszkiet, śp. Ryszard Stachyra. Klub działa pod egidą gdyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Twórczym. Skupia grono twórców amatorów, tworzących zarówno poezję jak i wypowiadających się przez sztukę plastyczną, rzeźbę czy muzykę. Jego niestrudzoną animatorką jest pani dr hab. med. Magdalena Tyszkiewicz. Ekspozycja prezentowana do 19 września 2012 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa grupy „KOŁO" z Białorusi do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV. Wystawę można oglądać do 5 września 2012 r. Wstęp wolny. Grupa KOŁO to znani białoruscy artyści, którzy ukończyli Białoruską Akademię Sztuki w Mińsku i obecnie tworzą w Grodnie. Wiktoria Ilijina, Walenty Szoba, Jurij Jakawienko, Aleksander Silwanowicz, Władimir Pantelejew to artyści, którzy tworzą wyjątkowe środowisko kulturalne prezentując dzieła na poziomie światowym, o czym świadczy ich uczestnictwo w licznych wystawach międzynarodowych i festiwalach sztuki. Wystawa dofinansowana przez Miasto Gdynia.
***
Centrum Integracja w Gdyni - Galeria Integracja „Laboratorium Sztuki" przy ul. Traugutta 2 zaprasza do obejrzenia wystawy rysunku i malarstwa gdyńskiej artystki plastyka Ewgenii Stefosis. Wystawa prezentowana w witrynach Centrum do 31.08.2012 r.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Eugeniusza Ochonko do galerii PROFILE w Gdyni przy ul. Wojewódzkiej 7 (Wzg. Św. Maksymiliana). Wystawa czynna do 2.09.2012 r. w czasie otwarcia galerii.
Eugeniusz Ochonko ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Swoje prace wystawiał na wielu krajowych i międzynarodowych wystawach, m.in. na tak znaczących jak „ART.GENDA 96" w Kopenhadze, w Danii: „Prezentacja Polskiej Sztuki", w Parlamencie Bremen, w Niemczech, a także w Hiszpanii. W 2007 r. otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki. Wystawa została dofinansowana przez Gminę Gdynia.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zapraszają do oglądania obrazów pt. „Polskie zamki - naturalnie piękne...". Autorką prac jest Oliwia Gierkowska, uczennica kl. VI Gdyńskiej Szkoły Społecznej. Wystawę można oglądać w oknach Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filii nr 3 przy ul. Morskiej 113 do 31 sierpnia br.
***
Klub Marynarki Wojennej „Riwiera" w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza do 1 września na wystawę rysunków Jacka Woźniaka, przygotowaną przez rzeszowski oddział IPN. Prace powstały w latach 1980-1981, kiedy grafik i rysownik toczył swoiste „zapasy" z cenzurą, kontestując PRL-owską rzeczywistość. Wystawę można oglądać do 1 września od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedziele na życzenie. Wstęp wolny.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.klubriwiera.mw.mil.pl.
***
Galeria Sztuki Współczesnej „Od czasu do czasu" (ul. Armatorów 31) wraz z Ewą i Zbyszkiem Pilachowskimi zapraszają do oglądania wystawy: „Oczywistość - Nierzeczywistość" Kasi Dorocińskiej/fotografia.
Wernisaż 29 sierpnia 2012 r. o godz.19.00. Wystawa otwarta do 14 września 2012 r. od wtorku do piątku w godz. 12.00 - 18.00; w soboty w godz. 11.00 - 16.00.
Więcej informacji: www.galeriaoddo.pl 

ikona