1065 (665) 2012-08-31 - 2012-09-06

„Być jak Maria Janion” - wesoły monodram w CK

Być jak Maria Janion7 września 2012 r. Centrum Kultury (ul. Łowicka 51) zaprasza na premierę monodramu gościnnego Teatru Proteus „Być jak Maria Janion" w reżyserii Marcina Grota. Początek o godz. 19.00.

Na teatralnych deskach będzie można zobaczyć młodą aktorkę Agnieszkę Skawińską, znaną widzom ze spektaklu „Romancy", gdzie wcieliła się w rolę Bianki czy też z „Balladyny", gdzie grała jedną z sióstr - Alinę.

Bohaterka monodramu to doktorantka polonistyki, zapatrzona w kobietę sukcesu, wielką intelektualistkę Marię Janion. Pragnie przybrać jej cechy, wcielić się w jej postać. Swoje zauroczenie intelektualistką przeżywa będąc na urlopie wychowawczym z dwójką małych dzieci. Wykonywanie codziennych czynności domowych przeplata się ze światem nauki. Spektakl ukazuje dobre i słabe strony życia młodej kobiety z dużą dozą humoru...

Agnieszka Skawińska - młoda, zdolna aktorka, ukończyła Państwowe Studium Wokalno-Aktorskie im. Baduszkowej w Gdyni. To wulkan energii, emocji i nieodkryte jeszcze w pełni zasoby możliwości aktorskich.

Marcin Grota - reżyser, scenarzysta, eseista, dziennikarz. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, Studium Scenariuszowego w PWSFTviT w Łodzi i Wydziału Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie. W teatrze debiutował spektaklem „Mimika. Komedia w aktach" W. Bogusławskiego. Współpracował m. in. z: Tadeuszem Bradeckim, Jerzym Grzegorzewskim, Jerzym Jarockim i Krystianem Lupą. Pracował w takich teatrach jak: Teatr im. Norwida w Jeleniej Górze, Teatr Ludowy w Krakowie, Teatr im. Jaracza w Łodzi, Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Wybrzeże w Gdańsku i Teatr Nowy w Słupsku.

Spektakl będzie można obejrzeć także 8 września o godz. 19.00 (bilety na ten i spektakl premierowy w cenie: normalny - 25 zł i ulgowy - 20 zł). Kolejna odsłona 20 września o godz. 16.00 (bilety w cenie 15 zł).
Rezerwacja pod nr tel. 530 942 165. 

Repertuar Centrum Kultury