1065 (665) 2012-08-31 - 2012-09-06

Bezpieczne powroty z wakacji

Policjanci z gdyńskiej drogówki rozpoczęli działania, które mają na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu z letnich wakacji.

Gdyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w najbliższych dniach będą w zwiększonym zakresie kontrolowali kierowców i ich pojazdy.
Na żadną taryfę ulgową nie mogą liczyć piraci drogowi, którzy w niczym nieuzasadnionym pośpiechu przekraczają dozwoloną prędkość, podróżują bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub poruszają się niesprawnymi autami.
Szczególną uwagę mundurowi zwrócą także na stan trzeźwości kierowców. Każdej doby na terenie Gdyni dokonywanych jest kilkaset kontroli stanu trzeźwości wśród kierujących pojazdami, dlatego jedynym sposobem na uniknięcie kłopotów z tym związanych jest zachowanie trzeźwości wsiadając za kierownicę.
Policjanci przypominają, że osoby poruszające się po drogach pieszo także są zobowiązane do przestrzegania przepisów ruchu. Przechodzenie przez jezdnię przy czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych może spotkać się z represją w postaci policyjnego mandatu.