1065 (665) 2012-08-31 - 2012-09-06

Jestem ważny - dbam o siebie - program dla trzecioklasistów

„Jestem Ważny- Dbam o Siebie" - program realizowany w gdyńskich szkołach podstawowych, po raz trzeci zachęcać będzie trzecioklasistów do wprowadzania w życie zasad zdrowego żywienia.

Lekcje pod hasłem „Piramida zdrowego żywienia" w wybranych placówkach oświatowych prowadzą specjaliści ze Stowarzyszenia Jestem Ważny. Podczas zajęć pokażą dzieciom, jak wielkie znaczenie ma pierwsze i drugie śniadanie, z czego te posiłki powinny się składać. Uczniowie dowiedzą się także jak funkcjonuje organizm człowieka, w jaki sposób samemu skomponować pyszne musli... Każdy otrzyma także kolorową piramidę zdrowego żywienia. Ta, zawieszona choćby na lodówce, każdego dnia może przypominać dzieciom i ich rodzicom, jak dbać o własne zdrowie.

Warto wspomnieć, że program skierowany jest także do rodziców trzecioklasistów. Zaplanowano sześć spotkań z dietetykiem pod hasłem: „Jak uczeń jadać powinien". Każdy zainteresowany rodzic może wziąć w nich udział bezpłatnie. O terminach wykładów można się dowiedzieć na stronie: www.jestemwazny.pl (aktualny program podany zostanie w drugiej połowie września 2012).