1065 (665) 2012-08-31 - 2012-09-06

Konkurs na gdyński przysmak

28 sierpnia ruszyła druga edycja konkursu na „Gdyński Przysmak" - kulinarną wizytówkę miasta. To propozycja dla wszystkich miłośników Gdyni, którzy w kuchni czują się jak ryba w wodzie.

Gdyńskim przysmakiem może zostać każde danie: przystawka, zupa, danie główne lub deser. Ma się rozpływać w ustach, ale i dostarczać estetycznych przeżyć, czyli ładnie wyglądać. Potrawa powinna nie tylko podkreślać nadmorski charakter Gdyni, ale także jej tradycję i otwartość na świat. Organizatorzy czekają na zgłoszenia z całego kraju, a nawet i globu!
Przepis wraz ze zdjęciem należy przesłać na adres e-mailowy: projekty@arg.gdynia.pl lub do siedziby organizatora - Agencji Rozwoju Gdyni - na adres: ul. Świętojańska 141, 81-404 Gdynia - do 18 września (decyduje data stempla pocztowego).
Zwycięzcy, na których czekają atrakcyjne nagrody, ogłoszeni zostaną 23 września w Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini" podczas IV Weekendu Kulinarnego Gdyni.
Przypominamy, że w poprzedniej edycji zwyciężyły „falujące śledzie". Wśród nagrodzonych potraw znalazły się także ryba w smakach orientu oraz zupa bursztynowa.
W przyszłości, po zorganizowaniu kilku edycji konkursu, ma powstać książka kucharska z przepisami uczestników, a także znanych gdynian.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.kulinarnagdynia.pl/.  

ikona