1065 (665) 2012-08-31 - 2012-09-06

Nocne ściganie – legalnie, bezpiecznie i z nagrodami

Miłośnicy szybkiej jazdy już mogą grzać silniki. W sobotę (1 września) na ul. Hutniczej w Gdyni odbędzie się wielki finał cyklu nocnych, ulicznych wyścigów samochodowych „Night Power" - całkowicie legalnych! W godz. 17.00-1.00 w tor wyścigowy zamienią się 402 metry ul. Hutniczej. Impreza to alternatywa dla nielegalnych nocnych wyścigów ulicznych, która służy również promocji bezpieczeństwa ruchu drogowego. Cykl rozgrywany jest w systemie Grand Prix. Kierowcy rozpoczęli ściganie w maju w Olsztynie. Jeździli także w Płocku oraz Łomży.
Do gdyńskiego finału zgłoszono już ponad 100 aut. W ośmiu klasach wystartuje ok. 70 zawodników. W wyścigu uczestniczą jednocześnie dwa auta jadące po równoległych, oddzielonych od siebie pasach drogi. Wygrywa kierowca, który pokona 402 metry (1/4 mili) w jak najkrótszym czasie. Dodatkowo mierzony jest refleks zawodnika. Kierowcy rywalizują o główną nagrodę, czyli samochód osobowy.
Imprezie towarzyszyć będzie bogaty program atrakcji w miasteczku zawodów na placu firmy Coca-Cola przy ul. Hutniczej, m.in.: pokazy najmłodszego polskiego kaskadera, pokazy aut o mocy kilkuset koni, a także luksusowych samochodów, wartych nawet 2 mln zł, strefa Pimp My Ride, czyli niemal wszystkie pojazdy „odpicowane" przez MTV. Na scenie wystąpią zespoły wokalne i taneczne, a gwiazdą wieczoru będzie grupa „Jamal", wykonująca muzykę z pogranicza reggae i dancehallu. W specjalnej strefie dla dzieci - „Tęczowy Power" - maluchy nauczą się zasad bezpieczeństwa na drodze. W miasteczku zaprezentują się także wystawcy - przedsiębiorcy związani z motoryzacją i nie tylko. W programie także pokaz sztucznych ogni.
Wyścigi będzie można oglądać z trybuny na starcie, na ok. 500 miejsc, a także na trasie, przy ul. Hutniczej. Co istotne zawody są nie tylko legalne, ale i bezpieczne. Dbają o to: Policja, Straż Pożarna i służby medyczne. Trasa wyścigów będzie zamknięta dla ruchu od godz. 16.00 do ok. godz. 1.00.
Wstęp na finał Night Power: 10 zł.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.nightpower.pl.