1065 (665) 2012-08-31 - 2012-09-06

Srebrny medalista olimpijski z III LO

26.08.2012 w Kolonii w Niemczech zakończyła się IX Międzynarodowa Olimpiada Geograficzna. Znakomicie w Olimpiadzie spisał się Wojciech Labuda - uczeń z klasy II matematyczno-fizycznej w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, który zdobył SREBRNY MEDAL OLIMPIJSKI. W Olimpiadzie wystartowało ponad 120 uczniów szkół ponadgimnazjalnych reprezentujących kilkadziesiąt państw z całego świata.
Nauczycielem geografii medalisty z III LO w Gdyni jest Wiesław Kosakowski. W Gimnazjum nr 24 przy III LO w Gdyni (olimpijczyk z Gdyni jest jego absolwentem) Wojtka uczyła i zachęciła do udziału w konkursach oraz olimpiadach geograficznych Dorota Grudzińska - zmarła ponad dwa lata temu jedna z najlepszych nauczycielek geografii w Polsce.
Wojtek swoim osiągnięciem nawiązuje do sukcesów olimpijskich w zakresie geografii byłych uczniów Gdyńskiej Trójki: Katarzyny Kazior, która w 2004 roku zdobyła złoty medal na rozgrywanej w Gdyni V Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej oraz Tomasza Przeździeckiego, który w 2006 roku zdobył srebrny medal na VI Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej w Brisbane w Australii.