1065 (665) 2012-08-31 - 2012-09-06

Trwa rozbudowa Teatru Muzycznego

Trwa kolejny etap realizacji projektu przebudowy Teatru Muzycznego w Gdyni- wyburzanie frontu budynku, czyli dotychczasowego głównego wejścia do Teatru. Zburzona elewacja odsłoniła wnętrze foyer. Zniknęła charakterystyczna biała galeria biegnąca wokół Teatru.

W wyniku przebudowy więcej osób będzie mogło zobaczyć przedstawienia Teatru Muzycznego, a Teatr będzie mógł wystawiać więcej spektakli jednocześnie. Wynikać to będzie z większej liczby miejsc na widowniach Sali Głównej i Nowej Sceny, a także z umożliwienia ponownego użytkowania Sali Kameralnej.
Zakończenie realizacji projektu zaplanowano na maj/czerwiec 2013 roku.

Po wakacjach - wrześniowe premiery

Mimo rozbudowy, Muzyczny gra dalej i zaprasza na Nową Scenę.
Po wakacyjnej przerwie, na początek dwie premiery „PCHŁA SZACHRAJKA" (familijna bajka muzyczna w kolorowej oprawie) i „PRZEBUDZENIE WIOSNY" (kontrowersyjny musical o młodości i rządzących nią prawach). Natomiast w październiku powrót do takich tytułów jak m.in. TANGO NUEVO, 39 STOPNI, RÓŻOWY MŁYNEK i wiele innych... Ruszyła już sprzedaż i rezerwacja biletów.
Premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka" odbędzie się 15 września 2012 r. To muzyczny spektakl familijny o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy. Spektakl wciąga młodych widzów do wspólnej teatralnej zabawy. Żywa, ciekawa muzyka, doskonałe aranżacje, dynamicznie zmieniające się obrazy, perfekcyjnie dopracowane kostiumy oraz zabawa słowem i teatralną konwencją.
Premierę musicalu „Przebudzenie wiosny" zaplanowano na 22 września 2012 r. Musical opowiada o grupie młodych ludzi, którzy zaczynają buntować się przeciwko surowym regułom wychowania i braku uświadomienia seksualnego. Tekst został uznany za zbyt kontrowersyjny i musiał czekać wiele lat na swoje pierwsze wystawienie.
Musical dotyka najważniejszych sfer życia młodych ludzi, takich jak: miłość, marzenia, odkrywanie własnej seksualności, braku zrozumienia i samotności.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.muzyczny.org.