1067 (667) 2012-09-14 - 2012-09-20

Konkurs "Gdynia w kwiatach 2012" rozstrzygnięty

3 września 2012 r. rozstrzygnięty został konkurs „Gdynia w kwiatach 2012". Przypomnijmy, że była to już osiemnasta edycja tego konkursu. W rywalizacji mogli wziąć udział wszyscy gdynianie, którzy kwiatami w oknach, na balkonach, loggiach, tarasach, dachach, w ogrodach i na rabatach - przysparzają urody naszemu pięknemu miastu.

W tym roku zgłoszenia nadesłało 80 uczestników. Jury pod przewodnictwem Maury Zaworskiej - Błaszkiewicz przyznało: trzy nagrody główne i dziewięć wyróżnień w kategorii domów wielorodzinnych, jednorodzinnych oraz wspólnot, instytucji i firm oraz jedną nagrodę specjalną.

Oto laureaci konkursu:

Kategoria budynków wielorodzinnych:

Nagroda główna (1170 zł netto): Ewa Brodowska ze Wzgórza św. Maksymiliana;

Nagroda główna - Ewa Brodowska ze Wzgórza św. Maksymiliana

Wyróżnienia (306 zł netto):

1. Jolanta Glińska z Pustek Cisowskich;

Wyróżnienie - Jolanta Glińska z Pustek Cisowskich

2. Franciszek Kocoń z Kamiennej Góry,

Wyróżnienie - Franciszek Kocoń z Kamiennej Góry

3. Alicja Malińska z Babich Dołów.

Wyróżnienie - Alicja Malińska z Babich Dołów

Kategoria budynków jednorodzinnych:

Nagroda główna (1170 zł netto): Alicja i Mirosław Olszewscy z Witomina Leśniczówki;

Nagroda główna Alicja i Mirosław Olszewscy z Witomina Leśniczówki

Wyróżnienia (306 zł netto):

1. Czesława Bluma z Wiczlina;

Wyróżnienie Czesława Bluma z Wiczlina

2. Małgorzata Wieczorek z Działek Leśnych;

Wyróżnienie Małgorzata Wieczorek z Działek Leśnych

3. Alla i Jan Białek z Witomina.

Wyróżnienie Alla i Jan Białek z Witomina

Kategoria instytucji, firm i wspólnot:

Nagroda główna (1170 zł netto): Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Oddział Morski w Gdyni przy ul. Waszyngtona 42;

Nagroda główna Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Oddział Morski w Gdyni przy ul. Waszyngtona 42

Wyróżnienia (306 zł netto):

1. Stowarzyszenie Alter Ego, Schronisko dla bezdomnych osób i rodzin przy ul. Leszczynki 153;

Wyróżnienie Stowarzyszenie Alter Ego, Schronisko dla bezdomnych osób i rodzin przy ul. Leszczynki 153

2. Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Nowogrodzkiej 14/16;

Wyróżnienie Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Nowogrodzkiej 14/16

3. Żłobek Niezapominajka przy ul. Wójta Radtkego 23.

Wyróżnienie Żłobek Niezapominajka przy ul. Wójta Radtkego 23

Nagroda specjalna: Zuzanna Gosiczewska ze Śródmieścia.

Nagroda specjalna: Zuzanna Gosiczewska ze Śródmieścia

Wyróżnienia poprzez publikację w Internecie na stronie: www.gdynia.pl:

Jan Kwasiżur z Działek Leśnych,
 
Jan Kwasiżur z Działek Leśnych

Jerzy Chrzanowski z Chyloni,

Jerzy Chrzanowski z Chyloni

Marzena Sitkiewicz z Dąbrowy,

Marzena Sitkiewicz z Dąbrowy

Danuta i Ewa Łyczywek z Karwin,

Danuta i Ewa Łyczywek z Karwin

Aleksandra Garnys z Wielkiego Kacka

Aleksandra Garnys z Wielkiego Kacka

Barbara Arasimowicz ze Śródmieścia

Barbara Arasimowicz ze Śródmieścia

Wręczenie nagród nastąpi 22 września 2012 r. o godz. 13.00 podczas imprezy plenerowej „Dary Ziemi i ... Europa od kuchni" w Parku Kolibki".