1068 (668) 2012-09-21 - 2012-09-27

Europejskie święto trolejbusów

Europejskie święto trolejbusów22 września 2012 r. równocześnie w Gdyni, Lublinie i Tychach oraz w kilku miastach europejskich: Seged (Węgry), Brno (Czechy), Salzburg (Austria), Eberswalde (Niemcy), Parma (Włochy), Leipzig (Niemcy) obchodzone jest święto trolejbusów w ramach unijnego projektu „Trolley".

Od 2010 roku Gdynia jest partnerem projektu TROLLEY, który ma na celu promocję trolejbusów jako czystego, bezemisyjnego i najbardziej efektywnego ekonomicznie środka transportu w Europie Centralnej.

22 września 2012 r. z inicjatywy Miasta Gdyni po raz pierwszy we wszystkich miastach trolejbusowych w Polsce tj. w Gdyni, Lublinie i Tychach równocześnie i uroczyście obchodzony jest III Europejski Dzień Trolejbusowy. Gdynia, Tychy i Lublin wspólnie zorganizowały konkurs fotograficzny oraz przygotowały wiele atrakcji dla mieszkańców i pasażerów.

W Gdyni zostanie uruchomiona bezpłatna specjalna linia trolejbusowa a pasażerowie trolejbusów otrzymają pamiątkowe gadżety. Na Skwerze Kościuszki w Gdyni Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni udostępni do zwiedzania mieszkańcom Gdyni cztery różne typy trolejbusów.W trolejbusach udostępnionych do
zwiedzania na Skwerze Kościuszki, będą zaprezentowane fotografie konkursowe w tym: nagrodzona i wyróżnione w konkursie "Moje trolejbusy - moje miasto".

Bezpłatna linia trolejbusowa nr 326 z Grabówka do Orłowa 

Zabytkowe trolejbusy jeździć będą według rozkładu jazdy ważnego w niedziele i święta, czyli co 40 min. w godz. 10.00-18.00 (pełny rozkład tutaj).

ikona