1068 (668) 2012-09-21 - 2012-09-27

Pikniki na pożegnanie lata

Rada Dzielnicy Redłowo zaprasza wszystkich mieszkańców dzielnicy na „Piknik kulturalno - rekreacyjny z historią w tle". Piknik odbędzie się 29 września 2012 r. Start o godz. 12.00. Patronem przedsięwzięcia jest Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gdyni. Organizatorzy przygotowali liczne imprezy kulturalne, rekreacyjne i sportowe zarówno dla najmłodszych, jak i starszych i zapraszają m.in. do udziału w I Biegu Przełajowym Kępy Redłowskiej. Trasą sportowych zmagań na dystansie 8 km będą ścieżki zielonych płuc Redłowa w granicach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego ze startem i metą na ścieżce zdrowia „Pastwisko Huzarska". Start o godz. 12.00. Inne wydarzenia to:
- rajd Nordic Walking na dystansie 3 km;
- biegi dla dzieci i młodzieży:
I bieg (szkoły podstawowe) dystans 1,0 km;
II bieg (szkoły gimnazjalne) dystans 2,0 km;
III bieg (szkoły ponadgimnazjalne) dystans 3,0 km;
Na terenie obiektów SP nr 34 w godz. 10.00 - 15.00:
- konkurs fotograficzny „Redłowo w obiektywie";
- konkursy historyczne - „Patroni ulic Redłowa" dla młodzieży szkół gimnazjalnych: „Dzielnice Gdyni - Redłowo historia i współczesność" - szkoły ponadgimnazjalne;
- konkurs plastyczny - „Moja dzielnica" dla dzieci i młodzieży - formuła otwarta;
- konkursy sportowe, zręcznościowe;
- występy artystyczne;
- prezentacja grup historyczno-rekonstrukcyjnych „Żołnierze Polscy na frontach II wojny światowej";
- połączony pokaz służb mundurowych MW, Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej.
***
Rada Dzielnicy Śródmieście zaprasza mieszkańców Gdyni na festyn pt. „Pożegnanie Lata". Impreza odbędzie się 23 września 2012 r. przy Contraście w godz. 16.00 - 19.00. W programie między innymi: rozgrywki sportowe, konkurs wiedzy o Gdyni, pokaz pierwszej pomocy, animacje latynoamerykańskiej ZUMBY, występ zespołu PIGWA. Na zakończenie imprezy do reaggowych rytmów mieszkańców porwie zespół Majestic. Na uczestników festynu czekają upominki.  

ikona