Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1070 (670) 2012-10-05 - 2012-10-11

„Miki Mister DJ” - premiera w Teatrze Miejskim

13 października 2012 r. o godz. 19.00 Teatr Miejski zaprasza na premierowe przedstawienie „MIKI MISTER DJ" Mateusza Pakuły. Mateusz Pakuła (rocznik 1983) to jeden z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia. Jego sztuki („Biały dmuchawiec" i „Miki mister DJ") dwukrotnie znalazły się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Tę ostatnią realizuje na naszej scenie Agnieszka Olsten, która w tytułowej roli obsadziła muzyka z zespołu D4D, znanego publiczności jako m.bunio.s.
„Miki mister DJ" dotyka tematu, o którym długo się milczało. Pakuła budując portret pokolenia zagubionego w ponowoczesnej rzeczywistości zwraca uwagę na jego wyalienowanie, nieumiejętność skomunikowania się ani z własnymi rodzicami, ani, co gorsze, ze sobą nawzajem. Dobrobyt, gadżety, technologia, markowe ciuchy lub ich niezłe podróbki, to wszystko już mamy. Ale - nic za darmo. Bo oto przygniata nas fala wzajemnej obojętności, brak bliskich relacji, empatii, samoakceptacji. W tym zimnym, sformatowanym świecie pokolenie Pakuły, nie przebierając w środkach, chce za wszelką cenę zaistnieć, kreując na swój temat rzeczywistość, często bardzo daleką od prawdy. W obecnych czasach, priorytetem jest popularność, ten żałosny substytut miłości. Do czego posunie się tytułowy Miki, by ją sobie zapewnić...?
Reżyseria: Agnieszka Olsten, scenografia: Joanna Kaczyńska, wizualizacje: Karol Rakowski, muzyka: Wojciech Orszewski, choreografia: Tomasz Wygoda, asystent reżysera: Michał Labijak.
Obsada: Monika Babicka, Olga Barbara Długońska, Marta Kadłub, Dorota Lulka, Agata Moszumańska, Maciej Wizner, m.bunio.s (gościnnie).
Spektakl przeznaczony dla widzów od 13. roku życia. Bilety na spektakl premierowy w cenie 50 zł. Kasa (ul. Bema 26): wtorek - piątek w godz. 11.00 - 19.00, sobota - niedziela w godz. 15.00 - 19.00. Całodobowa informacja o spektaklach pod nr tel. 58 660 59 20. Więcej informacji na stronie internetowej: www.teatrgombrowicza.art.pl.