1070 (670) 2012-10-05 - 2012-10-11

Psie Fikołki w Adventure Park w Kolibkach

7 października 2012 r. w Adventure Park w Kolibkach odbędzie się jesienna edycja "Psich fikołków" - imprezy skierowanej do właścicieli  psów i ich czworonożnych przyjaciół. To cykliczna impreza, która odbywa się dwa razy w roku - wiosną i jesienią.

Zgodnie z hasłem, że pies wybiegany, to pies szczęśliwy, podczas festynu będzie można rozładować energię czworonogów na torze przeszkód, zacieśnić więzi ze swymi pupilami, odbyć dogtrekking z przygodami, a także adoptować psa z gdyńskiego "Ciapkowa".

W programie: - godz. 10.00-12.00 - prezentacja psa do adopcji, psie fikołki - parkur agility, pokaz posłuszeństwa i psich sztuczek oraz pokaz frisbee;
- godz. 12.00-13.30 - minimaraton z psem czyli dogtrekking z przygodami;
- godz. 13.30-15.00 - pokaz profesjonalnego szkolenia psów, konkurs na psią sztuczkę oraz pokaz profesionalistów agality oraz szczególny konkurs dla publiczności;

a ponadto: gdyńskie identyfikatory dla psów, punkt informacyjny programu "Pies w wielkim mieście", punkt adopcji psów ze schroniska "Ciapkowo", punkt weterynaryjny.

Przypomnijmy, że festyn jest częścią gdyńskiego programu edukacyjno-informacyjnego "Pies w wielkim mieście", realizowanego od 2009 r. W ramach akcji na terenie wszystkich dzielnic zamontowano w sumie ponad 200 dystrybutorów bezpłatnych torebek na psie nieczystości. Co roku Miasto zamawia 0,5 mln takich torebek. Częścią programu są także identyfikatory, dzięki którym każdy zarejestrowany pies staje się obywatelem Gdyni.