Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1070 (670) 2012-10-05 - 2012-10-11

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do 2.12.2012 r. - „Artyści sami o sobie. Autoportrety twórców polskich z kolekcji Andrzeja Cerlińskiego i Muzeum Miasta Gdyni". Kolekcja autoportretów twórców polskich, którą można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni, powstała jako efekt wieloletnich starań gdyńskiego miłośnika sztuki, Andrzeja Cerlińskiego i jego osobistych kontaktów z artystami. Najstarszym i najcenniejszym obiektem w kolekcji jest Autoportret Jana Piotra Norblina, wykonany jak można przypuszczać, przed 1774 r., a więc jeszcze przed sprowadzeniem Norblina do Polski. Wśród artystów reprezentowanych w kolekcji wymienić można m. in.: Henryka Baranowskiego, Bolesława Czedekowskiego, Stanisława Gałka, Wojciecha Gersona, Stanisława Janowskiego, Józefa Mechoffera, Annę Halarewicz, Dariusza Kaletę, Kaspra Pochwalskiego, Marię Podlewską, Tadeusza Rychtera, Antoniego Suchanka.
- do 4.11.2012 r. - wystawa „Fajka jako dzieło sztuki. Najciekawsze fajki z najlepszych polskich kolekcji"; Najciekawsze fajki z najlepszych polskich kolekcji oraz tabakiery z Pomorza;
- do 29.12.2012 r. - wystawa „Ginące zawody" (Domek Abrahama, ul. Starowiejska 30).
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji na: www.muzeumgdynia.pl.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Jolanty Stapf „Pamiątka z Gdyni".
Autorka - od urodzenia gdynianka - jest absolwentką Politechniki Gdańskiej (Wydz. Budowy Okrętów). Swoje życie zawodowe związała z morzem, statkami, stoczniami i portami. Wystawa została zainspirowana rodzinnymi zdjęciami z okresu międzywojennego, kiedy to nie tylko budowano Gdynię, ale również bawiono się w licznych ogródkach, kawiarniach i restauracjach, odpoczywano na gdyńskiej plaży, gdzie czekało na plażowiczów mnóstwo atrakcji. Autorka starała się atmosferę tamtych lat odzwierciedlić w swoich obrazach.
Ekspozycja prezentowana do 17 października 2012 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Caffe Anioł, ul. Kilińskiego 6, zaprasza na wystawę zdjęć Weroniki Kunek pt. „Pokolenia Matki i Córki". Fotografię oglądać można do 12 października br. (finisaż).
Weronika Kunek (fotograf w Studio B5 w Rumi) wspólnie z Telewizją TTM zrealizowała projekt „Kalendarz w obiektywie - matki, córki pokolenia". Do współpracy zostali zaproszeni Trójmiejscy projektanci: Beata Mielewczyk, Irina Panicheva, Bolesław Zajączkowski, Kobiety OK, Foba Design. Do sesji zgłaszały się matki wraz z córkami. Panie do sesji malowały profesjonalne wizażystki i czesali równie dobrzy fryzjerzy. Zdjęcia były realizowane w różnych miejscach. W każdej sesji uczestniczyła Twoja Telewizja Morska. Wstęp wolny.
***
Do 11 października 2012 r. Centrum Designu Gdynia zaprasza na wystawę „Mróz i Lem", na której prezentowane są ilustracje Daniela Mroza do książek Stanisława Lema. Wystawę można oglądać w Galerii Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego przy al. Zwycięstwa 96/98 codziennie w godzinach 10.00 - 18.00.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART - Gdynia, Galeria Profile i Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku zapraszają na wystawę pokonkursową Europejskiego Konkursu Malarstwa „Barwy morza - Gdynia 2012". Wystawa prezentowana jest na pokładzie Daru Pomorza w Gdyni, al. Jana Pawła II do 30 listopada 2012 r.
***
W poniedziałek, 15 października 2012 r. Galeriawdomu.pl zaprasza na otwarcie wystawy Fabiena Lédé. Artysta zaprezentuje się podczas emitowanego w trakcie wernisażu filmu i odpowie na żywo na pytania gości.
Za pośrednictwem strony internetowej goście będą mogli nie tylko obejrzeć prace, ale również skontaktować się z ich autorem (Skype, email, Shoutbox, Facebook) oraz wzajemnie wymienić komentarzami. Wziąć udział w wernisażu będzie można nie wychodząc z domu - wystarczy wpisać adres www.galeriawdomu.pl i wejść na stronę.
Dodatkowe informacje: e-mail: kontakt@galeriawdomu.pl.
***
Akwarium Galeria Sztuki w Centrum Gemini w Gdyni zaprasza na wystawę Zofii Kijak - „Abstrakcje kwiatowe". Wystawa będzie czynna do 20 października 2012 r. codziennie od godz. 12.00 do 20.00.
Zofia Kijak: absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, RIBA-RoyalInstitute of British Architects, AIA- AustralianInstitute of Architects. Wśród prac są pejzaże, obrazy o tematyce ogrodowej, portrety oraz kompozycje martwej natury. Wspólną cechą obrazów artystki jest fascynacja kolorem. Artystka brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych uzyskując liczne wyróżnienia i nagrody.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Marka Wróbla do lokalu artystycznego TYGIEL, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV. Wernisaż 11.10.2012 r. o godz. 19.00.
Impreza dofinansowana przez Gminę Gdynia. www.eraartprofile.pl