1071 (671) 2012-10-12 - 1012-10-18

Jesienne spotkania z laureatami Nagrody Literackiej Gdynia

Jesienne spotkania z laureatami Nagrody Literackiej GdyniaZgodnie z tradycją, rokrocznie, laureaci Nagrody Literackiej Gdynia wyłonieni w bieżącej edycji konkursu, powracają do Gdyni na specjalne wieczory autorskie. Tym razem będzie to jeden wieczór - 19 października 2012, ale za to jaki!

W gościnnych murach Teatru Miejskiego spotkają się z publicznością kolejno: Marian Sworzeń, Marta Podgórnik i Magdalena Tulli. „Jesienne Spotkania z Laureatami Nagrody Literackiej Gdynia" rozpocznie debata poświęcona prof. Mieczysławowi Porębskiemu, któremu przyznano w tym roku w Gdyni specjalną Nagrodę Osobną. - To wspaniałe, że w wieku 91 lat otrzymuje się nagrodę nie za całokształt, a za ostatnią książkę - dziękował syn autora, Jerzy Porębski, odbierając laur w jego imieniu podczas czerwcowej Gali Finałowej. Niestety, pan profesor kolejnej już nie napisze. 10 września pożegnaliśmy tego wybitnego historyka i teoretyka sztuki. Dyskusję o przebogatym dorobku M. Porębskiego podejmą Krystyna Czerni, Paweł Huelle i Jacek Friedrich.

Tuż po debacie uwaga zostanie skierowana w stronę literatury faktu. Marian Sworzeń, nagrodzony w kategorii „eseistyka", ponownie w swoich opowieściach uda się śladami Gogola po Ukrainie. A wszystko to w towarzystwie prof. Małgorzaty Czermińskiej, która poprowadzi spotkanie.
 
Szczególna będzie część poetycka wieczoru, z uwagi na premierę najnowszego wyboru wierszy Marty Podgórnik pod tytułem „Nic o mnie nie wiesz".
 
Ostatnim punktem „Jesiennych Spotkań" będzie proza. Małgorzata Tulli opowie o „Włoskich szpilkach". To jak dotąd najbardziej entuzjastycznie przyjęta książka tej autorki i bodaj najbardziej przejmująca. 

Wstęp na spotkania jest wolny.

Szczegółowe informacje: www.nagrodaliterackagdynia.pl oraz facebook.com/nagroda.literacka.gdynia.

Jesienne spotkania z laureatami Nagrody Literackiej Gdynia 2012:

godz. 17.00 - po „Spotkaniu z Ablem" - dorobek prof. Mieczysława Porębskiego.
Dyskusja z udziałem Krystyny Czerni, Jacka Friedricha i Pawła Huelle;

godz. 18.15 - Marian Sworzeń, prowadzenie: prof. Małgorzata Czermińska;

godz. 19.15 - Marta Podgórnik, prowadzenie: Piotr Czerski;

godz. 20.30 - Magdalena Tulli, prowadzenie: Barbara Piórkowska. 

  • ikonaOpublikowano: 11.10.2012 13:45
  • ikona

    Autor: Małgorzata Omachel - Kwidzińska (m.omachel@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.09.2019 12:26
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona