1072 (672) 2012-10-19 - 2012-10-25

Bezpieczna droga do szkoły - akcja policji

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gdyńskiej Komendy przez cały wrzesień odwiedzali pierwszoklasistów w szkołach podstawowych i przeprowadzali lekcje na temat bezpiecznej drogi do szkoły. W trakcie spotkań mundurowi uczyli dzieci podstawowych zasad ruchu drogowego, wyjaśniali znaczenie znaków drogowych i przypominali jak bezpiecznie przejść przez jezdnię w drodze do i ze szkoły. Dzieciaki otrzymały także odblaski, które obiecały nosić po zmroku, dla poprawy ich bezpieczeństwa na drogach. W zajęciach organizowanych przez gdyńską drogówkę wzięło udział 600 uczniów.
Zainaugurowana na początku września policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły" była podzielona na dwa etapy. Na początku roku szkolnego funkcjonariusze byli widoczni przede wszystkim na drogach w okolicy szkół, gdzie zwracali uwagę na zachowanie kierowców oraz uczniów zmierzających na swoje pierwsze w życiu lekcje szkolne.
Drugi etap działań polegał na organizacji spotkań z pierwszoklasistami w pierwszym miesiącu nauki. Policjanci z gdyńskiej drogówki przez cały wrzesień odwiedzali pierwszoklasistów w szkołach podstawowych, gdzie przeprowadzali lekcje na temat bezpiecznej drogi do szkoły.