1072 (672) 2012-10-19 - 2012-10-25

Gdynia ma ściankę... boulderową

Na gdyńskiej mapie możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu pojawił się kolejny dobry adres. To centrum wspinaczkowe Triblok, które zainaugurowało działalność 13 października 2012 r. przy ulicy Partyzantów 36 w Gdyni.
We wnętrzu budynku starej kotłowni, wyremontowanym przez grupę pasjonatów wspinaczki, czeka ścianka o powierzchni 200 m² i wysokości 3 m. Nadaje się dla osób o różnym poziomie zaawansowania.
Gdyńska ścianka to tzw. ścianka boulderowa. W przypadku tej odmiany wspinaczki zawodnicy nie używają uprzęży ani lin, jak na tradycyjnych ściankach. Tu asekuracją są materace, które doskonale amortyzują ewentualny upadek. Celem w boulderingu jest nie tylko wspięcie się na odpowiednią wysokość, ale też rozwiązywanie problemów. Często, by pokonać trudniejszy odcinek na trasie, trzeba nieco pogłówkować. Doświadczenie zdobyte na ściance boulderowej przydaje się podczas wspinaczki z liną i na prawdziwych skałkach.
Centrum otwarte jest 7 dni w tygodniu. W pierwszym miesiącu funkcjonowania Centrum obowiązuje promocyjna cena - 10 złotych za wejście. Wystarczy zwykły strój sportowy, odrobina chęci, by przekonać się jak wciągająca może być wspinaczka. 

ikona