1072 (672) 2012-10-19 - 2012-10-25

Głosujemy na www.gdyniaturystyczna.pl

Strona www.gdyniaturystyczna.pl bierze udział w konkursie „Polski Internet", który wyłoni najlepszą Stronę Internetową 2012 w 36 kategoriach.
Konkurs jest organizowany od 2010 r. przez wrocławską organizację THE WORLD INTERNET FOUNDATION. Kierowany jest do wszystkich firm, instytucji, organizacji Non-Profit, urzędów, szkół oraz osób prywatnych. Celem konkursu jest promowanie autorów najciekawszych prac z zakresu wkładu w nowoczesne technologie i pomysły, które ukazują nowe, świeże, twórcze spojrzenie na budowę portali i stron internetowych.
Oceny stron dokonują Członkowie Kapituły Konkursu, w której skład wchodzą zaproszeni przez Organizatora goście. Kapituła bierze pod uwagę następujące kryteria:
1. Szata graficzna (unikalność oraz spójność dla danej kategorii witryn);
2. Nawigacja (menu pomagające w poruszaniu, wyszukiwarka na stronie, mapa strony i inne elementy);
3. Dostępność (spójność danych, dostosowanie do różnych rozdzielczości, działanie pod różnymi przeglądarkami, kontrast między tłem a tekstem, wielkość czcionki, łączenie kolorów);
4. Szybkość działania (czas ładowania strony głównej i podstron);
5. Zawartość (treść, zdjęcia i inne elementy);
6. Zgodność (zgodność z przeznaczeniem strony i tematyką).
Niezależnie od Członków Kapituły strony są również oceniane przez internautów. Do 31 października 2012 r. każdy internauta może zagłosować raz dziennie na wybraną stronę w każdej z kategorii. Wśród głosujących zostaną rozlosowane nagrody. Zachęcamy do głosowania na: www.gdyniaturystyczna.pl.
Głosować można na stronie: http://polskiinternet.org.pl/glosowanie_wyswietlanie_kategorie.php a następnie wybrać kategorię Turystyka i Podróże, Rekreacja.