1072 (672) 2012-10-19 - 2012-10-25

Odkrywamy talenty Pomorza

15.10.2012 r. w Pruszczu Gdańskim odbył się finał powiatowy konkursu „Odkrywamy talenty na Pomorzu". Celem konkursu było wyłonienie najbardziej kreatywnej i utalentowanej młodzieży w powiecie w trzech grupach wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum, ponadgimnazjalna).
Kategorie uczestnictwa w konkursie: gimnastyka artystyczna, akrobatyka, fitness, żonglerka, kulturystyka, tańce (różne solo), plastyka (malarstwo, rzeźba, fotografia), muzyka (śpiew, gra na instrumentach), występ aktorski, literatura/poezja (utwory własne), nauka/technika (wynalazki, projekty).
W każdej grupie wiekowej wytypowano jednego uczestnika do Finału Województwa Pomorskiego, w którym to młodzież będzie walczyła o stypendia i indeks Szkoły Wyższej.
I m-ce w grupie wiekowej SP zdobyła Julia Jankowska (śpiew) z ZS nr 14 w Gdyni;
I m-ce w grupie wiekowej Gimnazjum zdobyła Aleksandra Golec (śpiew) z ZS nr 14 w Gdyni, wyróżnienie w tej grupie zdobyła Weronika Grądzka (taniec) z ZS nr 14 w Gdyni;
I m-ce w grupie wiekowej szkół ponadgim. zdobyła Weronika Pryczkowska z LO nr X w Gdyni.
Instruktorem wokalnym wszystkich trzech finalistek jest Elżbieta Cupiał (nauczyciel muzyki w ZS nr 14 w Gdyni, prowadząca również warsztaty wokalne w ramach projektu „Gdynia po godzinach").
Informacje szczegółowe na stronie internetowej: http://www.talentypomorza.pl/index.php?w=4.