1074 (674) 2012-11-02 - 2012-11-08

Morskie Korzenie Gdyni – spotkanie II

Efekty pierwszego spotkania z cyklu „Morskie Korzenie Gdyni" przeszły wszelkie oczekiwania. Zyskaliśmy interesujące morskie opowieści i unikatowe fotografie. Zapraszamy zatem ponownie do gościnnego Klubu „Stella Maris", prowadzonego przez ojca Edwarda Pracza, duszpasterza ludzi morza.

W ramach spotkań z cyklu „Morskie Korzenie Gdyni" zamierzamy docierać do gdyńskich rodzin, gromadzić rodzinne przekazy, opowieści o ludziach, zdarzeniach związanych z szeroko pojętą morską historią. Wierzymy, że w rodzinnych archiwach, domowych albumach, pamięci ludzi związanych z morzem wciąż jest jeszcze wiele informacji wartych ocalenia, upowszechnienia.
Cieszymy się z tak szerokiego, spontanicznego odzewu i zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Morskie Korzenie Gdyni" - 7 listopada 2012 o godz. 17.00, także w klubie Stella Maris, przy kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka, ul. Portowa 2.

Przed pierwszym spotkaniem zadaliśmy pytanie, prośbę o identyfikację prezentowanych w „Ratuszu" nr 1071 fotografii. Uzyskaliśmy ciekawe informacje, nowe opowieści o ludziach Legendy Morskiej Gdyni.

Dzisiaj prosimy o pomoc w identyfikacji fotografii przedstawiającej niecodzienny żeglarski chrzest. Basen Żeglarski im. Gen. Zaruskiego, okres tuż powojenny i chrzciny noworodka na jednym z zacumowanych jachtów. Kto pomoże rozszyfrować okoliczności tego wydarzenia?

Więcej na stronie www.legendamorska.pl;  
Agencja Rozwoju Gdyni tel. 58 669 70 04. 

Chrzest na jachcie