1074 (674) 2012-11-02 - 2012-11-08

Nowy numer Kwartalnika Artystycznego „BLIZA”

Nowy numer Kwartalnika Artystycznego BLIZA„Kogo nie ma w sieci, ten nie istnieje" - stwierdzenie to stało się już frazesem, nierobiącym na nikim większego wrażenia. Tegoroczny, 3. numer Kwartalnika Artystycznego BLIZA poświęcony został tematyce Wielkiej E-migracji. Do sieci w zawrotnym tempie przenoszą się nasze relacje z innymi ludźmi, nauka, praca, rozrywka, seksualność, a nawet w pewnym sensie śmierć. Jesteśmy świadkami naprawdę doniosłego wydarzenia - masowej i coraz szybciej postępującej przeprowadzki ludzkości w nowy wymiar istnienia.

Wspaniałą ozdobą tego numeru jest będący prawdziwym dziełem sztuki film dokumentalny o czeskim fotografie Janie Saudku „Życie, miłość, śmierć i inne błahostki czyli Jan Saudek, czeski fotograf" w reżyserii trójmiejskich twórców: Sławomira Pultyna i Jarosława Rybickiego. Jego uzupełnienie stanowią publikowane na łamach czasopisma fotografie Sary Saudkovej oraz esej o twórczości Saudka.

Czasopismo, którego mecenasem jest Miasto Gdynia, dofinansowane jest również ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bieżące numery są dostępne w sprzedaży w sieciach EMPiK w całej Polsce oraz w lokalnych księgarniach i kawiarnio-księgarniach (w Gdyni polecamy księgarnię Vademecum). Ponadto, zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku oraz strony internetowej www.bliza.net, na której w zakładce KUP można nabyć BLIZĘ on-line.

Redakcja BLIZY, ul. Folwarczna 2, 81-547 Gdynia, kwartalnik.bliza@gmail.com.