1074 (674) 2012-11-02 - 2012-11-08

XIV Zaduszki Jazzowe

W sobotę, 3 listopada 2012 r. o godz. 19.00 w kościele o.o. Franciszkanów przy ul. Ujejskiego 40 rozpoczną się po raz czternasty Zaduszki Jazzowe.
To piękna tradycja kultywowana przez polskich muzyków jazzowych mająca swój początek w pierwszej połowie lat 50. ubiegłego wieku. Wówczas jazz, jako muzyka wroga ideologicznie (okres socrealizmu w sztuce), był zakazany. Muzycy zbierali się w prywatnych mieszkaniach i grali dla wtajemniczonych słuchaczy. W okresie Zaduszek takie spotkania miały miejsce w Krakowie, gdzie zjeżdżali artyści, tworzący historię polskiego jazzu. Na fali odwilży popaździernikowej jazz wyszedł z okresu katakumbowego i odtąd Zaduszki Jazzowe odbywają się corocznie i poświęcone są pamięci zmarłych muzyków.
Z inicjatywy saksofonisty Przemka Dyakowskiego w kościele Ojców Franciszkanów usłyszymy czołowych artystów trójmiejskiego jazzu.

Zagrają:
Szymon Burnos, Tomasz Chyła, Leszek Dranicki, Przemek Dyakowski, Joao Freire, Darek Herbasz, Artur Jurek, Sławek Koryzno, Emil Miszk, Krzysztof Pomierski, Krzysztof Przybyszewski, Jacek Siciarek, Tomasz Sowiński, Mirosław Stanisławowicz, Wojciech Staroniewicz, Wojciech Żołnierkiewicz.

Przynieście światełka!
Wstęp wolny.

Organizatorzy: Miasto Gdynia, Centrum Kultury w Gdyni, Franciszkańskie Centrum Kultury, Klub Muzyczny Ucho.