Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1077 (677) 2012-11-23 - 2012-11-29

Prezydent Gdyni najlepszym strategiem designu!

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek został laureatem nagrody Design Alive Awards 2012 w kategorii STRATEG. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 15 listopada 2012 w Warszawie.

Kapituła konkursu uznała, że Wojciech Szczurek to gospodarz miasta kochanego przez mieszkańców i gości - miasta nowoczesnego, przemyślanego, przyjaznego. Swój wybór uzasadniła słowami: „Za strategię wyrastającą z miłości do Gdyni. Realizowaną w dialogu publicznym według zasad partycypacji. Za budowanie zespołu pasjonatów, dzięki którym strategia nie jest tylko dokumentem, a czytelnym wyznaczeniem celu, elastycznym względem zmieniających się warunków i oczekiwań biznesu, mieszkańców, i turystów. Za kolejne Gdynia Design Days - imprezę o lekkiej formule, która pomaga zrozumieć ważną rolę designu. Za inaugurację Centrum Designu Gdynia, które na co dzień realnie służy jednostkom miejskim, by design był skutecznym narzędziem tworzenia miasta nowoczesnego, przemyślanego, przyjaznego i bezpiecznego". N

agroda Design Alive Awards 2012 stanowi potwierdzenie, że warto i trzeba myśleć o rozwoju miast stosując długofalowe myślenie projektowe, by tworzyć przyjazne i przyjemne miejsce do życia.