Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1077 (677) 2012-11-23 - 2012-11-29

TO WARTO ZOBACZYĆ W TEATRZE MUZYCZNYM

Drodzy Widzowie, mimo wszechobecnej rozbudowy, Muzyczny gra dalej i zaprasza na Nową Scenę. Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowy, pełen emocji i pasji wieczór z namiętnym tangiem.
TANGO NUEVO reż. Giovanny Castellanos
Spektakl przybliża twórczość Astora Piazzolli - artysty, który zrewolucjonizował tango. Był zarówno uwielbiany, jak i nienawidzony w Buenos Aires za to, że ośmielił się eksperymentować z dumą i narodowym klejnotem Argentyny. To właśnie Piazzolla stworzył oryginalny, niepodrabialny styl tanga, zwany „tango nuevo". Powstało tango nie tylko do tańczenia, ale i do słuchania. Kompozytor stworzył tango operita, czyli małą operę tanga, bliską musicalowi. Najsłynniejszą z nich jest "Maria de Buenos Aires" wg libretta Horacio Ferrery, poety z Urugwaju. Dzięki Piazzolli, tango stało się znane na całym świecie, zyskując wielu zwolenników, a nawet wyznawców.
Najbliższe spektakle od 29 i 30 listopada oraz 1 i 2 grudnia br. Rezerwacja i sprzedaż biletów (58) 6616000. 
 

Repertuar Teatru Muzycznego